سالم باشیم

سلامت پوست

خانه/سلامت پوست

ماسك مخصوص جوش هاي عفوني

5 سه شنبه 23 شهريور 1395
جوش ها و دمل ها را نبايد بدون دستكش لمس كرد زيرا اين كار باعث گسترش عفونت مي شود

جوش ها و دمل ها را نبايد بدون دستكش لمس كرد زيرا اين كار باعث گسترش عفونت مي شود مخصوصا نبايد به جوش هاي چركي نزديك بيني يا لب ها دست زد زيرا در اين صورت ميكروب ها و باكتري ها به طور مستقيم وارد جريان خون شده و باعث ايجاد انواع بيماري ها مي شوند. بايد دانست كه يكي از علل پيدايش جوش ها، درست عمل نكردن كبد و غدد زيرپوستي مي باشد. براي رفع اين مساله به شما توصيه مي شود كه از جوشانده ريشه ي كاسني و يا از آب كاهو استفاده نماييد زيرا هر دوي اينها سلول هاي كبد را نوسازي مي كنند و خون را اصلاح مي نمايند و در بهبودي جوش ها بسيار مؤثر مي باشند. براي از بين بردن جوش هاي چركي يا دمل مي توان از يكي از ماسك هاي زير استفاده كرد :

- مقداري كلم سفيد را ريز نموده و با چوست موز له شده و مقداري عسل روان مخلوط نموده، از اين ماسك براي ميكروب زداي پوست صورت استفاده نماييد، اين ماسك را به مدت 40دقيقه روي جوش ها قرار داده و پس از آن پوست را با آب سرد و بعد با آب گرم تميز بشوييد، اين عمل را هر روز تكرار نماييد.

- مقداري ريشه زنجبيل را در يك مقدار كمي آب جوش دم نموده تا عصاره ريشه خارج شده، پس از سرد شدن دوباره آن را روي حرارت قرار داده (حدود 20 دقيقه) سپس ريشه ها را از آب جدا نموده ، اين عصاره براي از بين بردن جوش ها بسيار مناسب مي باشد.

- جعفري را له كرده و له شده آن را با نمك و مقداري روغن زيتون مخلوط نموده و اين ماسك را بر روي صورت قرار داده، اين عمل را بايد قبل از خواب انجام داد و پس از آن صورت را با آب ولرم بشوريد، هر روز آن را تكرار كرده تا جوش ها كاملا از بين برود.

- اسفناج را پخته، آن را له كرده و با سفيدآب مخلوط نموده و به صورت ماسك بر روي

صورت به مدت 20دقيقه بماليد، اين ماسك نيز باعث از بين رفتن جوش هاي جلدي مي گردد.

 

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب ماسك هاي زيبايي پوست، صورت، مو/ كاظم كياني/ ناشر: زرقلم/ 149