سالم باشیم

سلامت پوست

خانه/سلامت پوست

ماسك ضدلكه هاي سياه پوست

5 چهار شنبه 16 تير 1395
استفاده از ليموترش به تنهايي يا همراه با گلاب با سفيده تخم مرغ ماسك خوبي در از بين بردن و بيرون كشيدن دانه هاي سرسياه پوست مي باشد

انواع ماسك براي رفع لكه هاي سياه پوست

-پونه را له كرده سپس آن را با روغن زيتون مخلوط كرده و به مدت سه روز در مقابل نور خورشيد قرار دهيد. بعد از سه روز به مدت 15دقيقه حرارت مي دهيد آن را صاف كرده، پماد به دست آمده را براي از بين بردن لكه هاي سياه استفاده كنيد.

- مقداري سير را پوست كنده و آنرا با رنده ريز كنيد و با عسل مخلوط نموده، مخلوط حاصل را جهت بهبودي لكه هاي سياه پوست مورد استفاده قرار دهيد و به مدت 30دقيقه بر روي لكه ها قرار داده و پس از آن با آب ولرم بشوييد. اين عمل را يك روز درميان تكرار مي كنيد.

- دانه كنجد را له نموده و به مدت 3روز در مقدار اندكي آب خيس كنيد و بعد از گذشت اين مدت، اين مخلوط را بر روي پوست بماليد، اين ماسك هم باعث از بين رفتن لكه هاي سياه مي شود و هم نرم كننده پوست است.

- شير در از بين بردن لكه ها و دانه هاي سرسياه بسيار مفيد مي باشد، قبل از استفاده از شير بايد پوست را با آب گرم بشوييد و براي اثرگذاري بهتر، مي توان شير با عصاره بابونه يا بومادران مخلوط نموده و سپس استفاده كرد.

- استفاده از ليموترش به تنهايي يا همراه با گلاب با سفيده تخم مرغ ماسك خوبي در از بين بردن و بيرون كشيدن دانه هاي سرسياه پوست مي باشد و پس از استفاده از اين ماسك بايد پوست را با آب نيمه گرم شست وشو داد.

 

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب ماسك هاي زيبايي پوست، صورت و مو/ كاظم كياني/ ناشر: زرقلم/ ص: 164