سالم باشیم

كوكوي اسفناج

5 يکشنبه 29 آذر 1394
كوكوي اسفناج يكي از غذاهاي بسيار خوش طعم و رژيمي است كه بسياري از خانواده هاي ايراني به آن علاقه دارند. اگر شما براي بار اول است كه در مورد اين غذا و دستور آشپزي آن مي خوانيد سعي كنيد يكبار آن را امتحان كنيد.

مواد لازم براي 8 نفر

اسفناج/ 1 كيلوگرم

سبزي كوكو (جعفري، تره، گشنيز، شويد)/ نيم كيلو

تره فرنگي/ 2 عدد

تخم مرغ/ 8 عدد

گردو/ 2 قاشق غذاخوري

مغز تخمه آفتابگردان خشك شده (يا بادام) بدون نمك/ 2 قاشق غذاخوري

روغن زيتون/ 4 تا 5 قاشق غذاخوري

دارچين/ 1 قاشق چاي خوري

نمك و فلفل/ به مقدار لازم

روش تهيه:

ابتدا سبزي كوكو و اسفناج را پاك كنيد و جداگانه خرد كنيد. سپس تره فرنگي را نيز در ظرفي ديگر خرد كنيد. آنگاه در تابه يك قاشق سوپ خوري روغن بريزيد. پس از آن تره فرنگي و اسفناج تازه را در آن به مدت 5 دقيقه تفت دهيد تا كمي نرم شود. بعد از روي حرارت برداريد تا مخلوط سبزي خنك شود. در ظرفي جداگانه تخم مرغ ها را كاملاً با همزن يا چنگال بزنيد تا كمي كف كند. سبزي تفت داده شده را به همراه سبزي كوكو، نمك، فلفل، دارچين، گردو و مغز تخمه آفتابگردان به تخم مرغ ها بيفزاييد و خوب هم بزنيد. مابقي روغن را در تابه بريزيد و مخلوط فراهم شده را در تابه بريزيد و درب آن را بگذاريد. ظرف حاوي كوكو را به مدت 25 دقيقه روي حرارت ملايم قرار دهيد تا كاملاً پخته شود؛ سپس روي ديگر كوكو را برگردانيد.

پيشنهاد:

براي مصرف كمتر روغن مي توانيد فر را با حرارت 175 درجه سانتي گراد يا 350 درجه فارنهايت تنظيم كنيد و ظرف كوكو را در آن قرار دهيد تا زماني كه روي كوكو حالت برشته پيدا كند.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب تغذيه و ديابت/ تحريريه مجله دنياي تغذيه، زير نظر دكتر احمدرضا درستي/ ناشر: دنياي تغذيه/ ص 63