سالم باشیم

سلامت مو

خانه/سلامت مو

كدام ريزش مو برگشت‌پذير است؟

5 دوشنبه 16 آذر 1394
بيماري‌هاي التهابي و عفونت پياز مو از علل ريزش موي غيرقابل برگشت است كه جهت درمان آن بايد هر چه سريع‌تر اقدام به متوقف كردن بيماري اصلي كرد.

زماني كه ريزش به دليل آسيب در ناحيه ساقه موها باشد از آنجا كه ريشه سالم است، مو دوباره رشد خواهد كرد. ولي در صورتي كه ريزش آن ريشه‌اي باشد، غيرقابل برگشت خواهد بود.

برخي از دلايل ريزش مو

  • بيماري‌هاي التهابي و عفونت پياز مو از علل ريزش موي غيرقابل برگشت است كه جهت درمان آن بايد هر چه سريع‌تر اقدام به متوقف كردن بيماري اصلي كرد.
  • بروز تغييراتي در بدن مانند كم‌كاري تيروئيد، در پيش گرفتن رژيم‌هاي غذايي سخت و كم‌خوني موجب ريزش مو مي‌شود كه براي درمان آن بايد علل زمينه‌اي مربوط را اصلاح كرد.
  • برخي دختران و زنان عادت دارند موهاي خود را خيلي محكم ببندند كه همين امر موجب ايجاد فشار زياد به ريشه موها و ريزش آن مي‌شود. بايد توجه داشت در هفته‌ها و ماه‌هاي ابتدايي كه موها با فشار بسيار زيادي بسته مي‌شوند، ريزش مو احساس نمي‌شود ولي در طولاني‌ مدت حتما موجب آسيب جدي به ويژه در ناحيه‌اي كه بيش از اندازه در معرض فشار قرارگرفته، خواهد شد.
  • نياز افراد به مواد مغذي متفاوت است، اما به طور كلي كمبود و عدم مصرف كافي مواد معدني، آهن، پروتئين و غيره در ريزش مو تأثير زيادي دارد.
  • ريزش مو ارتباطي به كوتاهي و بلندي آن ندارد، اما چون ريزش موهاي بلند بيشتر به نظر مي‌رسد، افراد فكر مي‌كنند در صورت كوتاه كردن موي خود، ميزان ريزش آن كمتر مي‌شود.

 

منبع: سلامت نيوز