سالم باشیم

كالزونه همراه سبزيجات

5 پنج شنبه 14 آبان 1394
يكى از پر طرفدارترين غذاهاى ايتاليايى كالزونه است. طرز تهيه اين غذا بسيار ساده است و براى ميز شام شما گزينه بسيار مناسبى است.

مواد لازم براي 4 نفر

آرد سفيد/ 450 گرم

مخمر/ 2 قاشق چاي خوري

شكر/ 1 قاشق غذاخوري سر صاف

گوجه فرنگي رنده شده/ 1 پيمانه

تخم مرغ زده شده/ 2 عدد

مواد لازم براي پر كردن داخل خمير

روغن گياهي/ 2 قاشق غذاخوري

پياز قرمز/ 1 عدد

سير/ 1 حبه

گوجه فرنگي*/ 2 قاشق غذاخوري

اسفناج/ 100 گرم

ذرت شيرين/ 3 قاشق غذاخوري

لوبيا سبز/ 25 گرم

رب گوجه فرنگي/ 1 قاشق غذاخوري

پنير ورقه اي/ 100 گرم

نمك و فلفل/ به ميزان لازم

*در آفتاب خشك شده

روش تهيه:

آرد را در يك كاسه الك كرده، سپس مخمر و شكر را افزوده و به همراه گوجه فرنگي رنده شده انقدر بزنيد تا به صورت خمير نرم درآيد. سپس خمير نرم شده را در سطحي كه كمي آرد رويش پاشيده شده باشد پهن كنيد. سپس در يك كاسه تميز كه كمي روغن در آن باشد بگذاريد پف كند (در مكاني گرم براي مدت زمان يك ساعت).

روغن را حرارت داده و سپس پياز خرد شده را براي مدت 3 دقيقه تفت دهيد. پس از آن سير، گوجه فرنگي خشك شده، اسفناج خرد شده، لوبياي پخته خرد شده و ذرت را افزوده و براي چند دقيقه تفت دهيد. سپس به آن رب گوجه فرنگي زده و كمي حرارت دهيد. بعد از يك ساعت خمير آماده شده را به 4 قسمت مساوي تقسيم كرده و روي صفحه آغشته به آرد بغلطانيد، سپس با يك وردنه آن ها را به صورت يك دايره به قطر حدوداً 18 سانتي متر درآوريد. مواد شكم پر را به همراه پنير در مركز آن ها ريخته، به وسيله خود همان خمير روي مواد شكم پر را پوشانده و لبه هاي خمير را به وسيله چنگال ببنديد و سطح كالزونه ها را با تخم مرغ زده شده آغشته كرده و بعد آن ها را روي يك سطح كه آغشته به روغن است در دماي حدود 220 درجه سانتي گراد حدود 30 دقيقه حرارت دهيد تا پف كرده و طلايي شود، سپس ميل بفرمائيد.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب تغذيه و گياه خواري/ تحريريه مجله دنياي تغذيه، زير نظر دكتر احمدرضا درستي/ ناشر: دنياي تغذيه/ ص 68