سالم باشیم

سلامت پوست

خانه/سلامت پوست

علت و روش هاي درمان بيماري كهير

5 دوشنبه 30 آذر 1394
كهير عكس العمل پوست بدن در مقابل خوردن مواد حساسيت زا، فاسد و يا نامطلوب براي بدن است كه به صورت جوش هايي خارش دار به اندازه هاي كوچك و بزرگ نمايان مي شود.

كهير

كهير عكس العمل پوست بدن در مقابل خوردن مواد حساسيت زا، فاسد و يا نامطلوب براي بدن است كه به صورت جوش هايي خارش دار به اندازه هاي كوچك و بزرگ نمايان مي شود.

دلايل بروز كهير:

مصرف مواد گوناگوني ممكن است باعث بروز كهير شوند. از جمله مي توان به غذاهاي كنسروي، سوسيس و كالباس، غذاهاي پرادويه، برخي ميوه ها مانند كيوي، پرتقال، نارگيل، موز، گوجه فرنگي، بادمجان، برخي داروها، دانه هاي آجيلي نظير بادام و پسته و نوشابه هاي انرژي زا اشاره كرد.

درمان كهير:

اگر دچار كهير شده ايد، لازم است قبل از هرچيز خوراكي ها و مواد ايجاد كننده حساسيت در بدنتان را شناسايي كرده و از مصرف مجدد آن ها خودداري كنيد.

براي دفع سموم معده و روده . صاف نمودن خون همه روزه آش هاي ساده و ترش را در برنامه غذايي خود قرار داده و در تهيه آش از موادي مانند تمر هندي، عرق شاه تره، آب نارنج، آبغوره، آبليمو، گشنيز و برگ چغندر استفاده كنيد.

چنانچه مبتلا به يبوست هستيد، با خوردن ملين هاي مناسب يبوست خود را درمان كنيد.

گياهان مؤثر و نسخه هاي تركيبي گياهي جهت درمان كهير:

داروهاي كهير به دو دسته موضعي و خوراكي تقسيم مي شوند. هدف از مصرف داروهاي خوراكي تقويت كبد و دستگاه گوارش جهت پاكسازي بدن از مواد نامناسب و هدف از مصرف داروهاي موضعي كاهش التهاب و خارش كهير و خنك كردن پوست مي باشد.

نسخه موضعي درمان كهير:

سدر، شاه تره،ماست كم چربي، كلم پيچ، موز، سركه سيب، شلغم، تره، گل ختمي، گزنه

نسخه خوراكي درمان كهير:

انگور، آب نارنج، آب ليمو شيرين، آب غوره، هندوانه، كاهو، خيار، ماست، تخم خرفه، شاه تره، كنگرفرنگي

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب گنجينه سبزدرمان(3)/ مهندس ميترا قاسمي/ ناشر: مرنديز/ ص 85