سالم باشیم

سلامت ناخن

خانه/سلامت ناخن

عفونت قارچی ناخن

5 چهار شنبه 17 تير 1394
مهمترین اقدام درمانی در زمینه مراقبت از ناخن ، جلوگیری از استفاده نادرست از آن می باشد در غیر این صورت احمال ابتلا به عفونت قارچی زیاد است

مراقبت از ناخن ها

مهمترین اقدام درمانی در زمینه مراقبت از ناخن، جلوگیری از استفاده نادرست از آن می باشد . از ناخن به عنوان ابزار استفاده نکنید و آنها را گاز نگیرید. همان طور که بر دست خود لوسین و کرم می مالید این کار را روی ناخن ها نیز انجام دهید.

برای جلوگیری از عفونت قارچی به نکات زیر توجه کنید

1- ناخن ها را خشک و تمیز نگه دارید. پاهایتان را به ویژه لای انگشتانتان را بعد از استحمام ، کاملا خشک کنید .
2- اگر پای شما زیاد عرق می کند، هر چند وقت جوراب را عوض کنید . در طول روز و پس از ورزش ، کفش های خود را در آورید و اجازه خشک شدن را به آنها بدهید. کفش های جلو بسته خود را عوض کنید و به جای آن از کفش جلو باز استفاده کنید.
3- از پودرها یا اسپرهای ضد قارچ بر روی پاها و کفش ها استفاده کنید.
4- از دستکش پلاستیکی برای مواجهه زیاد با آب استفاده کنید . بعد از استفاده قسمت داخل آن را به بیرون برگردانید تا کاملا خشک شود.
5- پوست و ناحیه اطراف ناخن را نچینید. این کار موجب می شود که جرم ها به داخل پوست و ناخن ها وارد شوند.
6- از پای برهنه راه رفتن در استخرهای عمومی و مکان های شستشو ، خودداری کنید.
7- از مانیکور و پدیکورهای قابل قبول و مشهور استفاده کنید. از واکس ناخن و ناخن های مصنوعی پرهیز کنید، چون باعث به دام افتادن رطوبت و بدتر شدن اوضاع می شوند.
8- بعد از تماس با ناخن های عفونی دست خود را بشویید. اگر مواظب نباشید عفونت قارچی ناخن ها میتواند موجب گسترش عفونت از یک ناخن به ناخن دیگر شود.

کاری از گروه محتوای سالم باش

کتاب جامع سلامت خانواده جلد 2/ لیتین اسکاتس/ ترجمه: مهدی نصراصفهانی/ ناشر: تیمورزاده/ ص1158