سالم باشیم

سلامت پوست

خانه/سلامت پوست

ضدچروك هاي طبيعي

5 پنج شنبه 7 مرداد 1395
شما به راحتي مي‌توانيد با رعايت سبك زندگي سالم، هم سلامت دروني بدن‌تان و هم سلامت ظاهري آن را افزايش دهيد. با ما باشيد تا با چند ضدچروك طبيعي و قوي آشنايتان كنيم.

انار
بدون شك راجع به خواص ضدسرطاني انار زياد شنيده‌ايد. اما آيا مي‌دانيد كه همين ميوه‌ي خوشرنگ خواص ضدپيري دارد؟ انار سرشار از آنتي‌اكسيدان‌ها به خصوص فيتواسترول است كه با راديكال‌هاي آزاد آسيب‌رسان به سلول‌هاي پوست مقابله مي‌كنند. اگر با دانه‌هاي سفت آن مشكل داريد آب انار طبيعي ميل كنيد. براي اينكه پوستتان به اين زودي‌ها چروك نشود صبح كه از خواب بيدار مي‌شويد يك ليوان آب انار ميل كنيد.

جلبك كلامات
انار براي همه‌ي ما آشناست. وقت آن رسيده با جلبكي از درياچه‌ي Klamath آشنا شويد كه يك ضدچروك واقعي است. اين جلبك سرشار از مواد مغذي است كه به احياي سلول‌هاي بدن كمك كرده و با راديكال‌هاي آزاد و اثرات مخرب آن‌ها مقابله مي‌كند. جلبك كلامات همچنين با استرس و خستگي نيز مقابله مي‌كند. از داروخانه‌ها سوال كنيد و اگر اين جلبك وارد ايران شده باشد از آن استفاده كنيد. مصرف روزانه يك گرم از اين جلبك به صورت كپسول كافيست. بهتر است صبح و يا بين وعده‌هاي غذايي مصرف شود.اگر به جلبك آن دسترسي داريد مي‌توانيد با سيب، رازيانه، ليموترش و همين جلبك يك اسموتي تهيه كرده و معجون ضدپيري ميل كنيد.

شيرين بيان
فوايد شيرين بيان براي دستگاه گوارش كاملا شناخته شده است اما احتمالا نمي‌دانيد كه مي‌شود از آن به عنوان يك ضدچروك نيز بهره‌مند شد. شيرين بيان حاوي تركيبات آنتي‌اكسيداني قوي مانند فلاونوئيدهاست كه اثر محافظتي از سلول‌هاي بدن را بر عهده دارند. مي‌توانيد از چوب شيرين بيان استفاده كنيد و يا اينكه دمنوش آن را ميل كنيد. همچنين مي‌توانيد از پودر شيرين بيان براي خوش عطر و طعم كردن شيرينيجات استفاده كنيد. البته حواستان باشد اگر از فشار خون بالا رنج مي‌بريد و يا مشكل كمبود پتاسيم داريد بايد در مصرف شيرين بيان احتياط كنيد. اگر در مصرف آن شك داريد حتما با پزشكتان مشورت كنيد.

 

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب تشخيص به موقع بيماري هاي پوست، صورت و مو/ بهزاد خراد/ ناشر: زرقلم/ ص: 172