سالم باشیم

سلامت پوست

خانه/سلامت پوست

زيتون و تاثيرات ان بر خطوط روي پوست

5 سه شنبه 23 شهريور 1395
براي شما كه جهت رفع چين و چروك و خطوط پوست صورت خود تصميم به تزريق بوتاكس كرده ايد پيشنهاد ويژه اي داريم...

زيتون 

زيتون تقريبا از 3000 سال قبل از ميلاد مسيح مورد استفاده قرار مي‌گرفته است. اين گياه از نواحي گرم و نيمه گرم مي‌باشد و موطن اصلي آن را در سوريه و جنوب تركيه مي‌دانند و از اين نقاط به ساير نواحي كه داراي آب و هواي مديترانه‌اي هستند برده شد و اكنون از دامنه‌هاي غربي هيماليا در شرق تا سواحل اقيانوس اطلس در مغرب و در دو طرف درياي مديترانه درخت زيتون كاشته مي‌شود. علاوه بر نواحي نامبرده در آمريكاي شمالي و آمريكاي جنوبي و استراليا اين محصول را نيز مي‌كارند و مورد استفاده قرار مي‌دهند.

 

ميوه اين گياه، حاوي چربي بالايي (بين 35- 15 درصد) است با اين وجود منبع خوبي از اسيد اولئيك (اسيدهاي چرب اشباع نشده امگا9) و ويتامين E است.

 

تحقيقات به عمل آمده و تجربه در بين افرادي كه با طب سوزني آشنايي دارند نشان داده كه اين ميوه ي پر خاصيت مي تواند در زيبايي علاوه بر مصرف خوراكي به طور موضعي نيز بسيار موثر باشد.

 

براي شما كه جهت رفع چين و چروك و خطوط پوست صورت خود تصميم به تزريق بوتاكس كرده ايد پيشنهاد ويژه اي داريم:

 

هسته ي چند عدد زيتون تازه را گرفته و آنها را بكوبيد و خوب له كنيد و روي خطوط قرار دهيد( بين ابرو، دوطرف دهان و گاهي خطوط عميق اطراف چشمها ) و مدت زمان پانزده تا بيست دقيقه به حالت خوابيده و آرام بمانيد تا خوب جذب پوستتان شود.

 

مي توانيد زيتونهاي بدون هسته را درشت نيز رنده كنيد و روي خطوط بخوابانيد.

 

اين كار را هر روز يا يك روز در ميان انجام دهيد تا در عميق تر نشدن چروكها و تا حدودي پر كردن خطوط به طور طبيعي به پوستتان كمك كرده باشيد.

 

 

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب تشخيص به موقع بيماري هاي پوست، صورت و مو/ بهزاد خراد/ ناشر: زرقلم/ ص: 53