سالم باشیم

تغذیه و رژیم

خانه/تغذیه و رژیم

رژيم غذايي براي مديريت استرس

5 دوشنبه 16 فروردين 1395
هر روز تعدادي بادام درختي بخوريد. اين ماده كمك بسيار زيادي به كاهش استرس مي كند

رژيم غذايي جهت كاهش استرس

  • هر روز تعدادي بادام درختي بخوريد. اين ماده كمك بسيار زيادي به كاهش استرس مي كند.
  • در رژيم غذايي خود انواع غذاهاي داراي ماهي را قرار دهيد. اكثر ماهي ها حاوي تمامي انواع ويتامين هاي مهم گروه ب به ويژه انواع ضداسترس آن يعني ب6 و ب12 مي باشند. درواقع ويتامين ب12 يكي از مهم ترين ويتامين هايي است كه در تركيبات شيميايي مغز، عامل شادي بخش سروتونين را توليد مي كند و كمبود اين ويتامين حتي ممكن است به افسردگي نيز منجر شود.گل كلم استفاده كنيد. كلم نيز يكي ديگر از مواد غذايي است كه سرشار از ويتامين هاي گروه ب مي باشد. هم چنين
  • حاوي اسيد فوليك است كه به از بين بردن استرس، اضطراب، ترس و حتي افسردگي كمك مي كند. مي توانيد از اين ماده ي غذايي در كنار مرغ يا ماهي استفاده كنيد.
  • شير بنوشيد. شير علاوه بر ويتامين هاي ب2 و ب 12، حاوي آنتي اكسيدان هايي است كه مواد ايجاد كننده استرس را از بين مي برد.
  • طالبي و پنير بخوريد. طالبي يكي از منابع سرشار از ويتامين ث است كه بسيار به از بين بردن استرس و فشارهاي روحي كمك مي كند. بد نيست بدانيد كه استرس براي ساعت هاي متمادي ميزان ويتامين ث را در غده آدرنال كاهش مي دهد و به همين خاطر بهتر است در زمان استرس از مواد غذايي حاوي ويتامين ث بيشتر استفاده كنيد. پنير هم كه يكي از منابع خوب ويتامين ب2 و ب12 است و تركيب آن با طالبي براي صبحانه يا غذاهاي ميان وعده اي مي تواند استرس را كاهش دهد.

 

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب گنجينه سبز درمان 4/ مهندس ميترا قاسمي/ ناشر: مرنديز/ ص 62