سالم باشیم

سلامت مو

خانه/سلامت مو

رویای موهای بلند

5 سه شنبه 2 تير 1394
موها در حدود 1.3 سانتی متر در ماه رشد می کنند. هر تار مو می تواند 2 تا چهار سال روی سر شما عمر کند. بعد از این مدت این تار مو ریزش می کند.

تقویت رشد موی سر

موها در حدود نیم اینچ (1.3 سانتی متر) در ماه رشد می کنند. هر تار مو می تواند 2 تا چهار سال روی سر شما عمر کند. بعد از این مدت این تار مو ریزش می کند و احتمالا موی تازه جایگزین آن خواهد شد. عوامل بسیاری بر الگوی رشد مو تاثیر می گذارند. این عوامل شامل سن، وراثت، رژیم غذایی، وضعیت عمومی سلامت فرد و شرایط پوست است.

موارد ساده ای به رشد سریع و موی بلند شما کمک می کند:

1- یک رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی مناسب برای موهای شما مفید است.
2- آب بسیار بنوشید و به اندازه کافی استراحت داشته باشید.
3- مواد معدنی و ویتامین ها برای سلامت مو ضروری هستند از میوه و سبزی غافل نشوید و حتی اگر مجبور شدید می توانید از قرص های ویتامین و مواد معدنی استفاده کنید.
4- ماساژ پوست سر می تواند به رشد سریع موی شما کمک کند.

محلول تقویت رشد موی سر


ترکیب:

سرشاخه جوان و تازه گزنه 100 گرم، سرکه سفید 500 گرم، آب 500 گرم

طرز استفاده:

برای تهیه این محلول، سرشاخه تازه و جوان گزنه را له کرده، در مخلوط آب و سرکه وارد می نمایند و نیم ساعت به ملایمت می جوشانند. بعد از صاف کردن محلول حاصل، آن را در ظرف دهانه داری وارد کرده در گرمای کم نگه داری می نمایند و هر روز بر موی سر می مالند به طوری که پوست سر از آن مرطوب شود. لازم به ذکر است که این محلول، بوعی مطبوعی ندارد. به همین خاطر می توان با افزودن چند قطره اسانس لاوند این عیب را حل کرد.

کاری از گروه محتوای سالم باش

کتاب ماسک های زیبایی پوست و مو با مواد طبیعی: فرآورده های زیبایی و درمانی/ کاظم کیانی/ ناشر: زرقلم/ ص273