سالم باشیم

سلامت مو

خانه/سلامت مو

روشي فوري براي افزايش رشد موهاي ابرو

5 سه شنبه 1 دي 1394
از آنجايي كه ابروها در زيبايي صورت بي تاثير نيست و فرم ابروها نيز به چشم ها شكل مي دهد بنابر اين كم پشت يا خالي بودن ابروها مي تواند مشكل ساز شود.

راه هاي افزايش رشد ابروهاي كم پشت به صورت زير است.

1. استفاده از روغن نارگيل

روغن نارگيل علاوه بر تغذيه پوست، به نرم نگه داشتن پوست نيز كمك زيادي مي كند. چند قطره از روغن نارگيل را به ابروهاي خود بماليد و ماساژ دهيد.


2. استفاده از روغن كرچك

روغن كرچك، روغن مغذي ديگري براي تسريع رشد ابروها مي باشد. سه قطره روغن كرچك را به ابروهاي خود بماليد و شروع به ماساژ دادن آن منطقه از پوست كنيد. اين كار را حداقل يك بار در روز انجام دهيد و ماساژ دادن آن را براي مدت 30 تا 60 ثانيه انجام دهيد.

3.پيروي از رژيم غذايي مخصوص

پيروي از رژيم غذايي سرشار از سبزيجات سبز داراي برگ مي تواند ايده مناسبي براي رشد هر چه بيشتر ابروهاي فرد باشد. استفاده از محصولات لبني كم چرب و پروتئين هاي كم چربي نيز به تسريع رشد ابروها كمك مي كند. با افزايش دريافت پروتيئن و خوردن سبزيجات مانند اسفناج نيز مي توان به اين هدف رسيد. تخم مرغ، لبنيات، انواع گوشت و حبوبات از منابع پروتئيني مي باشند.

4. استفاده از روغن زيتون

روغن زيتون مواد مغذي لازم براي رشد موها را به پوست و مو مي رساند. مي توانيد چند قطره روغن زيتون را به ابروهاي خود بماليد و شروع به ماساژ دادن آن نقطه از پوست خود كنيد. ماساژ دادن پوست سبب بهبود و تسريع در رسيدن مواد مغذي به پوست مي شود. توصيه مي شود كه اين كار را حداقل يك بار در روز و به مدت 30 تا 60 ثانيه بر روي پوست خود (مناطقي كه رشد ابروها كم شده است) انجام دهيد.

 

منبع: نمناك