سالم باشیم

زناشویی

خانه/زناشویی

روش هاي پيشگيري از بارداري

5 سه شنبه 19 مرداد 1395
كيسه نازك لاستيكي يا پلاستيكي است كه مرد به هنگام مقاربت بر روي آلت خود مي كشد

كاندوم

كيسه نازك لاستيكي يا پلاستيكي است كه مرد به هنگام مقاربت بر روي آلت خود مي كشد. معمولا به خوبي از آبستني جلوگيري مي كند. كاندوم از سرايت بيماري هاي مقاربتي نيز جلوگيري مي كند، اما يك روش مطمئن نيست.

كاندوم را مي توان از تمام داروخانه خريد. بعضي از كاندوم ها ارزان تر از بقيه هستند. براي صرفه جويي كاندوم را به دقت با آب و صابون بشوئيد و آن را چندين بار بكار ببريد.

پيش از استفاده كاندوم را با آب پر كنيد تا مطمئن شويد كه سوراخ ندارد.

ديافراگم

يك پياله كم عمق است كه از لاستيك نرم ساخته شده است. زن پيش از مقاربت جنسي آن را در مهبل خود مي گذارد. ديافراگم بايد دست كم 6ساعت پس از مقاربت در مهبل بماند. روش نسبتا مطمئن براي پيشگيري از آبستني است_ به ويژه اگر با كرم يا ژله ضدآبستني مصرف شود.

كف ضدآبستني

در لوله يا قوطي قرار دارد. زن آن را با اپليكاتور ويژه اي در مهبل خود مي گذارد. نبايد بيش از يك ساعت قبل از نزديكي از آن استفاده شود و تا شش ساعت پس از آن نيز بايد در محل بماند.

وسيله داخل رحمي

يك شيء پلاستيكي است كه يك ماما يا بهداشتيار آموزش ديده آن را در داخل رحم مي گذارد. تا زماني كه آي. يو . دي در داخل رحم است از آبستني جلوگيري مي كند. در بعضي از زنان آي يو دي دفع مي شود.

جماع منطبق

روشي است كه طي آن مرد آلت خود را پيش از انزال از مهبل بيرون مي كشد. اين روش شايد بهتر از هيچ باشد، اما براي زوجين ناراحت كننده است و هميشه مؤثر نيست، زيرا مقداري از اسپرم پيش از وقوع انزال بيرون آمده و مي تواند سبب آبستني شود.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب پيشگيري ، درمان/ ديويد ورنر/ مترجم: حسن نيكنام دهواري/ ناشر: آذريون/ ص:379