سالم باشیم

سلامت پوست

خانه/سلامت پوست

روش هاي ساخت انواع ماسك صورت

5 دوشنبه 28 تير 1395
زرده ي تخم مرغ مملو از چربي و كلسترول است و چربي پوست را تامين مي كند.

ماسك عسل:

يك قاشق مرباخوري عسل را با نصف قاشق چايخوري پودر بادام سفيد شده مخلوط كرده كه حتما براي راحتي كار عسل را در جاي گرمي مثل روي درب كتري آب جوش قرار داده تا راحت تر با پودر بادام مخلوط شود. سپس اين مخلوط را كاملا آرام و با حركت دوراني روي پوست ماليده، پس از خشك شدن ابتدا با آب ولرم و سپس با آب سرد و خنك بشوييد. از اين ماسك هفته اي يك بار استفاده كنيد.

 

ماسك زرده تخم مرغ:

به كساني كه پوست خشك دارند توصيه مي شود كه از اين ماسك استفاده كنند تا پوستتان نرم و لطيف شود. زرده ي تخم مرغ مملو از چربي و كلسترول است و چربي پوست را تامين مي كند. براي تهيه ماسك زرده تخم مرغ كافي است يك زرده تخم مرغ را با چند قطره سركه سيب و چند قطره روغن بادام يا زيتون يا آفتابگردان مخلوط كنيد. و به مدت 20دقيقه روي پوست قرار دهيد. سپس آن را به وسيله ي آب يا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاك كنيد.

 

ماسك سفيده تخم مرغ:

سفيده ي تخم مرغ چون حالت چسبندگي شديدي دارد و علاوه بر شفاف كردن پوست، در ترميم جوش هاي صورت نيز مؤثر است به تنهايي بسيار براي پوست مفيد است.

پس يك سفيده تخم مرغ را خوب به هم بزنيد تا كاملا سفيد شده و كف مانند شود سپس اين كف سفيد را بر روي پوست ماليده و بدون حركت، ربع ساعت در آرامش دراز بكشيد. وقتي كاملا جذب و خشك شد پوست را ابتدا با آب ولرم و سپس حتما با آب سرد و خنك بشوييد. اين ماسك را هفته اي دوبار در آرامش كامل بزنيد.

 

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب تشخيص به موقع بيماري هاي پوست، صورت و مو/ بهزاد خراد/ ناشر: زرقلم/ ص: 161