سالم باشیم

سلامت مو

خانه/سلامت مو

روش هاي درمان موهاي سوخته

5 جمعه 17 ارديبهشت 1395
گاهي عدم مراقبت در انتخاب رنگ و يا دكلره مناسب نه تنها زيبايي موهاي شما را ازبين مي برد بلكه باعث سوختن آن نيز مي شود

موهاي شما هر چقدر هم كه بلند و پرپشت باشد اما اگر ظاهري سالم و زيبا نداشته باشد بي فايده است. هيچ كس موهاي درهم تنيده و كدر را زيبا نمي بيند. البته اين موها به خودي خود به اين روز درنيامده اند؛ تار به تار آن در سال هاي كودكي و نوجواني درخشان، سالم و يكدست بودند و مشكل دقيقا از جايي شروع شد كه رنگ هاي شيميايي، دكلره كردن و استفاده از حالت دهنده هاي حرارتي را شناختيم و سوختن مو، كدر شدن و ريزش شروع شد. 

ويتامين A

اين ويتامين در رده بندي تاثير خوراكي ها در سلامت و زيبايي مو رتبه اول را دارد؛ پس با مصرف به اندازه اسفناج، هويج، فلفل دلمه اي، كدو حلوايي و گردو اين منبع موثر را فراموش نكنيد. 

غذاهاي دريايي

خوردن ماهي و ميگو براي موهاي آسيب ديده معجزه مي كند. اينها منابع سرشار از امگا3، آهن و ويتامين12 B هستند كه در تقويت و رشد مجدد موهاي از دست رفته بسيار موثرند. خواص ماهي سالمون در ترميم موهاي آسيب ديده از ديگر ماهي ها بيشتر است. 


سالاد

 تا مي توانيد از اين خوردني خوشمزه با انواع چاشني ها استفاده كنيد. سالاد درست شده از برگ هاي سبز كاهو، اسفناج يا هر سبزي با برگ هاي سبز به علاوه ذرت و نخود سبز موهاي شما را از نو مي سازد. ويتامين هاي A و C اين سبزي ها در كنار آهن فراواني كه دارند معجزه خواهد كرد. 

 پروتئين

اگر گياهخوار نباشيد نبايد منابع سرشار از پروتئين مانند گوشت قرمز و تخم مرغ را فراموش كنيد. اين غذا هر آنچه را كه براي تقويت موهاي آسيب ديده خود لازم داريد مثل ويتامين وپروتئين در خود دارد. 

 چاي سبز

بيشتر ما به خوردن چاي سبز عادت نداريم؛ در حالي كه خواص آن در سالم نگه داشتن پوست و لايه هاي مهم تشكيل دهنده موهاي سر بسيار كمك مي كند. از طرفي درخشندگي و سلامت تارهاي موي شما هم تضمين خواهد شد. 

 معجون موز و ماست

موز سرشار از روغن ها و موادي است كه براي سلامت موها مفيد به نظر مي رسد. پس براي اين ماسك يك موز را بعد از حلقه حلقه كردن با پشت قاشق خوب له كنيد سپس يك چهارم ليوان ماست و يك قاشق روغن زيتون و عسل به آن اضافه كنيد و بعد از مخلوط شدن به مدت 30 دقيقه روي موهاي تان بگذاريد. اين ماسك را با شامپو و آب ولرم از روي موهاي خود پاك كنيد و استفاده از آن را هفته اي يك بار در برنامه خود قرار دهيد. 


كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب روش هاي علمي درمان بيماري هاي پوست/ دكتر محمدعلي ماپار/ ناشر: طبيب/ ص: 45