سالم باشیم

سلامت مو

خانه/سلامت مو

رفع موهاي زائد پشت لب با روشهاي خانگي

5 شنبه 28 آذر 1394
يك تخم مرغ را شكسته و سفيده آن را جدا كنيد و سپس آن را با آرد ذرت و شكر مخلوط كرده تا يك خمير چسبنده درست شود. اين خمير را به پشت لب زده و اجازه دهيد 30 الي 40 دقيقه باقي بماند. سپس آن را كشيده و برداريد.

موهاي زائد پشت لب دسته اي از مزاحم ترين موهاي زائد هستند كه هميشه خانم ها با از بين بردن آنها براي مدت طولاني مشكل دارند. اگر بخواهيم رو راست باشيم بايد بگوييم واقعاً چيزي نيست كه بخواهيم با آن احساس راحتي و اعتماد به نفسداشته باشيم.

يكي از نواحي متداول موهاي زائد، موهاي پشت لب است. احتمالا از روش هاي متعدد مو زدا نظير وكس، بند يا كرم هاي مو بر براي از بين بردن آنها استفاده مي كنيد. اين روش ها تنها به صورت موقت به شما كمك خواهند كرد.

اگر بخواهيد نتيجه بلند مدت تري داشته باشيد، بهتر است محصولات طبيعي، خانگي و محافظ پوست را امتحان كنيد. در اين مطلب سه دستورالعمل خانگي موزدا انتخاب شده كه مي توانند در كاهش موهاي زائد حيرت انگيز عمل كنند.

سفيده تخم مرغ و آرد ذرت

يك تخم مرغ را شكسته و سفيده آن را جدا كنيد و سپس آن را با آرد ذرت و شكر مخلوط كرده تا يك خمير چسبنده درست شود. اين خمير را به پشت لب زده و اجازه دهيد 30 الي 40 دقيقه باقي بماند. سپس آن را كشيده و برداريد.

زردچوبه و شير

زردچوبه يكي از محصولات شگفت انگيز در محصولات زيبايي است و بله مي تواند به پاكسازي موهاي زائد صورت نيز كمك كند.

شما بايد يك قاشق غذاخوري پودر زردچوبه را با مقداري شير مخلوط كنيد. اين خمير را روي محل مورد نظر زده و اجازه دهيد خشك شود. پس از خشك شدن آن را با مالش از پوست جدا كنيد.

ليمو و شكر

ليمو، شكر و مقداري آب را با هم مخلوط كنيد. سپس اين مخلوط را پشت لب زده و اجازه دهيد 15 الي 20 دقيقه باقي بماند. پس از آن با آب سرد بشوييد.

نبايد انتظار داشت كه تنها پس از يك جلسه استفاده از اين مواد، شاهد معجزه باشيد. همانند ديگر محصولات طبيعي نتايج آن به مرور مشخص خواهد شد. بنابراين اين درمان را دو بار در هفته امتحان كرده تا به طور قابل ملاحظه اي، كاهش يافتن موها را ملاحظه كنيد.

 

منبع: نمناك