سالم باشیم

سلامت پوست

خانه/سلامت پوست

راهنمايي براي لايه برداري پوست صورت

5 پنج شنبه 26 آذر 1394
باقي ماندن مواد پاك كننده روي صورت به معناي باقي ماندن آلودگي و چربي است. صورت را با آب ولرم به خوبي آب بكشيد تا تميز شود و ديگر لغزنده يا صابوني نباشد.

گاهي با وجود داشتن وسايل و مواد لازم براي لايه برداري، نمي دانيم چطور بايد از آن ها استفاده كنيم و يا از روش هاي مراقبت از پوست صورت بعد از لايه برداري آگاه نيستيم. ما نكاتي مهم در خصوص لايه برداري پوست در منزل به شما معرفي مي كنيم...

هيچ گاه لايه برداري را فراموش نكنيد

اين كار ترفند از بين بردن لايه هاي سلول مرده پوست و آلودگي هايي است كه منافذ پوست را مي بندند و مانع درخشندگي طبيعي پوست مي شوند. محصولات حاوي آلفا هيدروكسي اسيد و اسيد لاكتيك لايه برداري ملايمي انجام مي دهند و پوست را درخشان مي كنند.

از برس پاك كننده ي صورت استفاده كنيد

گاهي اوقات، حتي بعد از اين كه صورتتان را مي شوييد، باز هم مقداري آرايش روي صورت باقي مي ماند و اين لايه ي باقي مانده، باعث جوش زدن صورت مي شود. استفاده از برس لايه بردار مخصوص صورت همراه با پاك كننده ي مناسب صورت، مواد آرايشي را كه وارد منافذ پوست شده اند، پاك مي كند. برس، پوست را عميق تر از انگشتان تان پاك مي كند.

اول بشوييد بعد لايه برداري كنيد

براي شستن صورت، ابتدا از يك پاك كننده ي ملايم صورت استفاده كنيد تا صورت تميز شود. سپس لايه بردار را به آرامي به صورت بزنيد. شايد اين كار اضافه به نظر برسد اما براي لايه برداري، به يك زمينه ي تميز نياز داريد تا لايه بردار بر خارج كردن چربي و آلودگي هاي سمجي كه در عمق منافذ پوست هستند، تمركز كند.

به خوبي با آب بشوييد

باقي ماندن مواد پاك كننده روي صورت به معناي باقي ماندن آلودگي و چربي است. صورت را با آب ولرم به خوبي آب بكشيد تا تميز شود و ديگر لغزنده يا صابوني نباشد.

زير دوش لايه برداري كنيد

بخار حمام منافذ پوست را باز مي كند و اين طور، آلودگي به خوبي پاك مي شود.

صورت را با ضربات خيلي آرام و آهسته خشك كنيد

پاك كردن صورت با ماليدن و يا سايش حوله به پوست، اشتباه است و ممكن است آسيب هايي جدي به پوست صورت وارد كند.

 

منبع: باغ دارو