سالم باشیم

زندگی سالم

خانه/زندگی سالم

راه هايي براي شروع يك روز خوب

5 پنج شنبه 26 آذر 1394
اگر شما يك صبحانه‌ي خوب و سالم بخوريد، پر انرژي مي‌شويد و كارهاي آن روزتان را به بهترين شكل ممكن اجرا خواهيد كرد. يادتان باشد كه هميشه مواد غذايي سالمي همچون ميوه، تخم مرغ و نان كامل و تازه را در صبحانه‌ي خود بگنجانيد.

آيا هر روزتان مثل هم است و همان طوري به پايان مي‌رسد كه روزهاي گذشته به پايان مي‌رسيد؟ و اين چيزي جز تاريكي بر جاي نمي‌گذارد. اما ذات زندگي آن است كه هر روزش متفاوت از ديروز باشد و براي اينكه اين چنين شود بايد سرحال و شاداب باشيد، مثل گل رز در سحرگاه! در اين نوشته راه‌هايي را باهم خواهيم خواند كه مي‌توانيد روزتان را سرحال و پر انرژي شروع كنيد.

زود بخوابيد

اينكه در ساعت مناسبي بخوابيد، به شما كمك خواهد كرد تا سحرخيز باشيد و احساس كسلي نكنيد. شما اين را مي‌دانيد و بارها و بارها شنيده‌ايد كه بايد به مقدار كافي خواب خوب داشته باشيد، اينطور نيست؟ پس چرا در اوايل شب سريع به رختخواب نمي‌رويد و يك خواب آرام و از آن طرف يك صبح عالي و با انرژي را براي خود نمي‌خريد؟

صبحانه مقوي و سالم بخوريد

اگر شما يك صبحانه‌ي خوب و سالم بخوريد، پر انرژي مي‌شويد و كارهاي آن روزتان را به بهترين شكل ممكن اجرا خواهيد كرد. يادتان باشد كه هميشه مواد غذايي سالمي همچون ميوه، تخم مرغ و نان كامل و تازه را در صبحانه‌ي خود بگنجانيد.

دوش بگيريد

دوش گرفتن به عضلات بدن شما كمك خواهد كرد تا تنش و خستگي را از خود به در كنند، پس كلي سرحال مي‌آييد. اگر وقتتان اجازه مي‌دهد برخي اوقات در زير دوش كمي ريلكس كنيد و اجازه دهيد كه آب گرم خستگي را از تنتان بشويد. شما و بدن شما عاشق اين احساس خواهيد شد.

يوگا تمرين كنيد

يوگا بسيار براي بدن و صد البته براي روحيه تان مفيد است. يوگا به شما فرصت مي‌دهد تا به درستي ريلكس شويد و روحتان را آرام كنيد. شما به آرامشي كه با يوگا بدست خواهيد آورد مي‌باليد!

به روز گذشته فكر نكنيد

چيزي كه اتفاق افتاده، اتفاق افتاده! هيچ دليلي وجود ندارد كه به گذشته برگرديد. شما قطعاً نخواهيد توانست كه به ديروز برگرديد و اشتباهات خود را جبران يا خنثي كنيد. مگر اينكه بخواهيد خود را عذاب دهيد و مدام اتفاقات بد روزهاي گذشته را ملكه‌ي ذهن خود كنيد. حالا، يك صبح نو است، يك روز جديد است، پس تا مي‌توانيد از اين روز بهره ببريد، بدون اينكه نگران ديروزتان باشيد.

مصرف قهوه‌تان را كاهش دهيد

اگر شما عاشق يك فنجان قهوه‌ي صبحتان هستيد و نمي‌توانيد بدون آن زندگي كنيد، ما احساس مي‌كنيم بايد اين عشق و علاقه تان را از حالا به بعد نثار آبميوه كنيد، البته آبميوه براي شما بهتر و سلامت تر است. حتماً در حال حاضر مي‌دانيد كه كافئين براي بدنتان خوب نيست، و همچنين مي‌دانيد كه نوشيدن قهوه‌ي كافئين دار در هر روز پياپي يك انتخاب سالم نيست.

نفس عميق بكشيد

تنفس عميق در هر صبح، به شما كمك خواهد كرد تا آرامش بگيريد و به خودتان بياييد. اگر در محل سكونتتان بالكن يا حياط داريد، آنجا بنيشينيد و رو به خورشيد نفس عميق بكشيد. آرامش بر جان و تنتان خواهد نشست و شما را به جهان ديگري خواهد برد!

به اتاق خوابتان روح ببخشيد

گفته شده است كه رنگ‌هاي روشن و براق، سرزندگي مي‌آورند، اين در حالي است كه رنگ‌هاي كسل كننده، شما را در كسلي خود غوطه ور مي‌سازند. پس نياز داريد تا در خانه‌ي خود رنگ‌هاي شاد داشته باشيد. بنابراين همين حالا دست به كار شويد و با كارهاي باحالي مانند رنگ كردن ديوارهاي اتاقتان با يك رنگ شاد، يا قرار دادن اشياي زينتي و گل‌هاي رنگارنگ حس و حالتان را عوض كنيد. ديدن رنگ‌هاي شاد و روشن پس از اينكه از خواب بيدار مي‌شويد، انرژي شما را دو چندان مي‌كند.

 

منبع: مجله اينترنتي تناسب اندام