سالم باشیم

دیابت

خانه/دیابت

ديابتي ها سير را يك دل سير بخورند

5 چهار شنبه 2 دي 1394
سير يك ماده غذايي ضد ديابت است. در واقع سير به كبد كمك ميكند تا ميزان قند خون را تنظيم كند و خطر ابتلا به بيماري هاي قلبي عروقي را نيز از شما دور ميكند.

ديابت يك بيماري جدي است كه سالانه زندگي ميليون ها انسان را در سر تا سر دنيا به خطر مي اندازد. با اين حال بايد بدانيد كه با رعايت اصولي ساده مي شود قند خون را كنترل كرد و از خطر اين بيماري تلخ در امان ماند. اگر به طور ژنتيكي دچار اين بيماري نيستيد و يا اين كه هنوز مبتلا نشده ايد مي توانيد با انتخاب مواد غذايي سالم و متنوع خودتان و خانواده تان را از اين بيماري دور كنيد.

سير يك ماده غذايي ضد ديابت است. همين جا به شما توصيه مي كنيم كه به غذا هايتان سير بزنيد. اين ماده ي غذايي مفيد و پر خاصيت به كبد كمك مي كند تا ميزان قند خون را تنظيم كند و خطر ابتلا به بيماري هاي قلبي و عروقي را نيز از شما دور مي كند. اگر از سير كوبيده شده استفاده مي كنيد، حتما بيست دقيقه قبل از مصرف آن را بكوبيد تا تركيبات گوگردي و موثر آن به خوبي آزاد شود.

علاوه بر سير كه مي تواند جزء جدا نشدني از غذاهاي ديابتي ها باشد، روغن زيتون هم روغن بسيار مفيد براي جايگذاري در سبد تغذيه ديابتي ها است.

احتمالا روغن زيتون بهترين چربي روي كره ي زمين است. روغن هاي ديگر نيز مزاياي خود را دارند اما اگر مبتلا به ديابت هستيد، اين روغن كمك مي كند تا حالت مقاومت به انسولين به وجود نيايد. در نتيجه از اين روغن به عنوان روغن اصلي تمام غذاهايتان استفاده كنيد.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب فعاليت ورزشي، تمرين، ديابت/ دكتر سحر دانشور/ ناشر: علوم ورزشي/ ص 60