سالم باشیم

تناسب اندام

خانه/تناسب اندام

دو حركت براي سفت كردن ران و باسن

5 سه شنبه 1 دي 1394
عضلات گلوتئال يا عضلات باسن ( سريني) از جمله عضلات تنبل بدن محسوب مي شوند، با توجه به تجمع چربي در اين ناحيه و نشستن هاي طولاني مدت روي صندلي و يا اهميت ندادن به تناسب اندام در ناحيه ران و باسن باعث افتادگي باسن و از فرم افتادن آن مي شود.

حركت هايي براي سفت كردن ران و باسن

عضلات گلوتئال يا عضلات باسن (سريني) از جمله عضلات تنبل بدن محسوب مي شوند، با توجه به تجمع چربي در اين ناحيه و نشستن هاي طولاني مدت روي صندلي و يا اهميت ندادن به  تناسب اندام در ناحيه ران و باسن باعث افتادگي باسن و از فرم افتادن آن مي شود. اگر به دنبال بدست آوردن ران و باسن خوش فرمي هستيد در اين مطلب دو حركت ساده را براي شما آماده كرده ايم.اين حركات در عين سادگي تأثير بسزايي روي تقويت و سفت كردن ران و باسن دارند.

حركت اول 

صاف بايستيد و دست ها را به دور كمر حلقه كنيد. با حفظ تعادل پاي چپ را رو به عقب ببريد و همزمان با حركت پا رو به عقب عضلات پشت ران و باسن را منقبض كنيد. اين حركت را به آرامي انجام دهيد، سپس به موقعيت اول برگرديد و حركت را براي پاي ديگر تكرار كنيد.

حركت دوم

بايستيد و پاها را به اندازه عرض شانه باز كنيد، در حالي كه يك ميله را در دست گرفته ايد (بدون ميله نيز مي توان انجام داد) رو به پايين برويد. در حين پايين رفتن باسن را رو به عقب حركت دهيد؛ مقداري زانو ها را خم كنيد ، عضلات شكم را منقبض كنيد تا آويزان نشوند و همچنين سينه را صاف نگه داريد. 

سنگيني بدن بايد بر روي قسمت جلويي ران ها باشد. در اين حركت شكم تو و كمر راست مي باشد. در تمام مدت انجام اين تمرين ميله بايد نزديك به پاهاي شما قرار داشته باشد. ست ها را تا حد فاصل بين زانو و مچ پا پايين ببريد. به موقعيت اول برگرديد و حركت را تكرار كني د.حركت در ۲-۳ ست ۸-۱۲ تايي انجام مي پذيرد.

 

منبع: بيتوته