سالم باشیم

دلمه برگ مو

5 پنج شنبه 16 مهر 1394
دلمه در اصل از غذاهاي سنتي تركي است. دلمه برگ مو از قديمي ترين اشكال دلمه مي باشد كه در ايران، تركيه و ارمنستان از لحاظ طرز پيچيدن و مواد داخل آن تفاوت هايي دارد و حتي در داخل ايران هم چاشني و سبزي اين دلمه بسيار متنوع است.

مواد لازم براي 20 عدد

برگ مو/ 20 عدد

برنج آب كش شده/ حدود 90 گرم

روغن زيتون/ 3 قاشق غذاخوري

پياز كوچك خرد شده/ 1 عدد

كشمش/ حدود 45 گرم

نعنا تازه خرد شده/ 2 قاشق غذاخوري

دارچين/ نصف قاشق چاي خوري

سماق/ 2 قاشق چاي خوري

آب ليمو/ 2 قاشق چاي خوري

پوره گوجه فرنگي/ 2 قاشق غذاخوري

آب/ حدود 300 ميلي ليتر

نمك و فلفل سياه/ به مقدار لازم

روش تهيه:

پياز را در روغن تفت دهيد تا كمي تغيير رنگ داده و نرم شود. سپس كشمش، نعنا، دارچين، سماق، نمك و فلفل را اضافه نماييد. مواد را با برنج مخلوط كنيد و منتظر شويد تا مواد كاملاً خنك شوند. كف ظرف مورد نظر را با برگ هاي اضافي مو بپوشانيد. سپس برگ مو هاي سالم را يكي يكي پهن و داخل آن ها را با مواد پر كنيد. دو طرف برگ را برگردانيد و آن را مثل كيسه بپيچانيد. سپس دلمه ها را مرتب كنار هم بچينيد.

آب، آب ليمو و پوره گوجه فرنگي را روي حرارت ملايم قرار دهيد. سپس آن را روي دلمه ها پخش نماييد. براي اينكه دلمه ها هنگام پخت از هم باز نشوند بهتر است يك بشقاب روي آن ها قرار دهيد. در ظرف را بگذاريد و دلمه ها را به مدت يك ساعت با حرارت ملايم بپزيد. وقتي آب دلمه ها كاملاً جذب شد و برگ هاي مو نرم شدند، آن ها را در ظرف سرو بچينيد و با برگ نعنا تزيين نماييد.

پيشنهاد:

در صورت تمايل مي توانيد از مغز دانه ها با برگ زردآلو و ... استفاده نماييد.

 توضيح:

دو طرف قسمت بالاي برگ را روي مواد قرار داده و سپس رول كنيد. در صورتي كه حرارت كم باشد و آب روي دلمه ها را نگيرد هرگز باز نمي شود و نياز به بشقاب ندارد.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب تغذيه و گياه خواري/ تحريريه مجله دنياي تغذيه، زير نظر دكتر احمدرضا درستي/ ناشر: دنياي تغذيه/ ص 37