سالم باشیم

سلامت پوست

خانه/سلامت پوست

دلايل نداشتن پوست خوب چيست؟

5 دوشنبه 30 آذر 1394
پوست سالم و شاداب كه اصل زيبايي صورت و بدن است نشانه اي از شرايط روحي و دروني، عادات زندگي و رفتاري است كه در ادامه از آنها مطلع مي شويد.

عواملي كه در ادامه مي خوانيد دليلي براي نداشتن پوستسالم و زيبا به شمار مي روند كه با دنبال كردن اصول ذكر شده مي توانيد از پيري پوست زودتر از زمان جلوگيري كنيد.

دلايل نداشتن پوست خوب 

زياد نشستن ممنوع:

افرادي كه بيشتر وقت خود را بر روي صندلي و به حالت نشسته سپري مي كنند به دليل كمتر بودن فعاليت هاي جسمي شان به طور كاملاً واضح نه تنها پوست خود را به سمت پيري سوق مي دهند بلكه عمر كوتاه تري خواهند داشت.

تماشاي به اندازه تلويزيون:

به ازاي هر يك ساعت تماشاي تلويزيون 20 دقيقه از سن متوسط افراد كم مي شود. پوست هم بخشي از بدن است كه با بي تحركي در مكانيسم طبيعي ترميم و توليد سلول هاي تازه و جوان آن مشكل ايجاد شده و از شادابي و جواني آن تا حد بالايي كاسته مي شود.

خواب به اندازه:

همان قدر كه تغذيه مناسب براي سلامت بدن لازم است خواب مناسب و به اندازه هم براي سلامت تمام اعضاي بدن به خصوص پوست ضروري است. نداشتن خواب آرام و كافي دليلي بزرگ براي داشتن پوستي ناسالم با ظاهري نا خوشايند است.

استفاده درست و مداوم از كرم ضد آفتاب:

اشعه هاي آفتاب را جدي بگيريد و سلامت و زيبايي خود را با دور ماندن از اين اسعه ها تضمين كنيد. بسياري از افراد تنها در طول مسافرت از كرم ضد آفتاب استفاده مي كنند كه اين كافي نيست و استفاده از آن بايد هيشگي باشد.

آرايش به اندازه:

اگر مدت زماني را كه براي استفاده از لوازم آرايشي كه پر از مواد شيميايي است را با استفاده از ماسك هاي طبيعي ميوه و... جابه جا كنيد ديگر لازم نخواهد بود كه مشكلات پوستي خود را با لوازم آرايشي بپوشانيد چرا كه آنها برطرف خواهند شد.

 

منبع: نمناك