سالم باشیم

سلامت مو

خانه/سلامت مو

درمان‌هاي طبيعي براي رشد مجدد مو

5 چهار شنبه 16 دي 1394
مخلوط شير رقيق، سفيده‌ي تخم مرغ، و جوانه گندم مي‌تواند براي كمك به رشد مجدد موها روي پوست سر بكار رود. براي تهيه و استفاده از اين مخلوط، يك قاشق غذاخوري شير رقيق، يك سفيده تخم مرغ و.

متداول‌ترين گزينه‌هاي پزشكي براي رشد مجدد مو، شامل درمان‌هايي مانند كرم‌هاي موضعي، درمان كورتيكو استروئيد، تزريق به پوست سر، و همچنين روش‌هاي جراحي مانند پيوند مو مي‌باشد. اين درمان‌هاي پزشكي با اينكه گران و در برخي موارد، بسيار تهاجمي هستند، اما اغلب مؤثر واقع مي‌شوند. با اين حال چند درمان طبيعي نيز براي رشد مجدد مو وجود دارد:

مخلوط شير رقيق، سفيده‌ي تخم مرغ، و جوانه گندم مي‌تواند براي كمك به رشد مجدد موها روي پوست سر بكار رود. براي تهيه و استفاده از اين مخلوط، يك قاشق غذاخوري شير رقيق، يك سفيده تخم مرغ، و يك قاشق چايخوري جوانه گندم تازه را در مخلوط كن يا غذا ساز با هم تركيب كنيد.

به مدت ۲۰ تا ۳۰ ثانيه آن‌ها را با سرعت بالا مخلوط كنيد. اين مخلوط را به آرامي و به مدت ۲ تا ۳ دقيقه روي پوست سر و ريشه‌ي موها ماساژ دهيد، و يك حوله روي شانه‌هايتان بگذاريد تا از چكيدن اين مخلوط روي پوست و لباستان جلوگيري شود.

به مدت ۱۵دقيقه اين مخلوط را روي پوست سر و فوليكول‌هاي مو بگذاريد و سپس آبكشي كرده و موهايتان را با يك شامپوي ملايم بشوييد. اجازه دهيد موهايتان بطور طبيعي و بدون سشوار خشك شوند. تا زمانيكه اين مخلوط پوست سر يا پوستتان را تحريك نكرده، ميتوانيد هر روز اين درمان را تكرار كنيد.

شير نارگيل، ژل آلوئه ورا و دانه كاج

براي تحريك رشد مجدد موها مي‌توانيد مخلوطي از شير نارگيل، ژل آلوئه ورا و دانه‌ي كاج را روي پوست سرتان ماساژ دهيد. براي تهيه و استفاده از اين مخلوط، ۳ قاشق غذاخوري شير نارگيل را با ۱ قاشق غذاخوري ژل آلوئه وراي طبيعي و ۱ قاشق چايخوري دانه‌ي كاج خام در يك مخلوط كن يا غذاساز با هم تركيب كنيد و آن را مدت ۱۵ تا ۲۰ ثانيه يا تا زمانيكه به شكل خمير رقيق و نرم در آيد پوره كنيد.

اين مخلوط را به آرامي‌روي پوست سرتان ماساژ دهيد و در حاليكه روي شانه‌هايتان حوله پهن كرده‌ايد، بگذاريد ۲۰ دقيقه بماند. با آب سرد و تميز، اين مخلوط را از روي سرتان آبكشي كنيد و با يك شامپوي ملايم بشوييد. تا زمانيكه اين مخلوط، پوست سر يا پوستتان را تحريك نكرده مي‌توانيد هر روز، اين درمان را تكرار كنيد.

سركه سيب و اسانس مريم گلي

براي تحريك رشد مو مي‌توان از مخلوطي از سركه سيب طبيعي با ۵ درصد اسيديته و اسانس مريم گلي روي پوست سر و ريشه موها استفاده كرد. براي استفاده از اين مخلوط، ۱۰ بخش سركه سيب را با يك بخش اسانس مريم گلي در يك شيشه يا بطري مخلوط كنيد و به شدت تكان دهيد.

مقدار كمي‌از اين مخلوط را روي پوست سر و ريشه‌هاي فوليكول‌هاي مو ماساژ دهيد و بگذاريد ۵ دقيقه بماند. مو و پوست سرتان را با آب سرد آبكشي كنيد، اما از شامپو استفاده نكنيد. بگذاريد موهايتان بطور طبيعي خشك شود و تا زمانيكه پوستتان تحريك نشده، اين درمان را بصورت روزانه تكرار كنيد. بخش‌هاي استفاده نشده از اين مخلوط مي‌تواند بمدت يك هفته در يخچال نگهداري شود.

 

مجله اينترنتي سرخاب سفيداب