سالم باشیم

دیابت

خانه/دیابت

درمان گیاهی دیابت

5 چهار شنبه 7 مرداد 1394
بسیاری از بیماران در هنگام تشخیص بیماری چندین سال دیابت داشته ا ند و حتی دچار عوارض دیابت شده اند. علائم دیابت در بعضی از کودکان به صورت ناگهانی بروز می کنند اما در بزرگسالان تدریجی است.
بسیاری از بیماران در هنگام تشخیص بیماری، چندین سال دیابت داشته اند و حتی دچار عوارض دیابت شده اند. علائم دیابت در بعضی از کودکان به صورت ناگهانی بروز می کنند اما در بزرگسالان تدریجی است.

داروهایی که دیابت قند خون را پایین می آورد عبارتند از:

گزنه و شنبلیله

گزنه غلیظ را دم کرده و مصرف کنید. هم معده را روان می کند و هم در درمان دیابت موثر است. یا شنبلیله را دم کرده و میل کنید. همین طور می توانید گزنه و شنبلیله را همرا با هم دم کنید. ترجیحا جوشیده نشود. چون در بعضی موارد وقتی گیاه می جوشد یا خواصش را از دست می دهد و یا تبدیل به سم می شود ولی اگر گیاه دم شود، چنین اتفاقاتی رخ نمی دهد.

برگ گردو و کاسنی

این دو نیز دیابت و قند خون را پایین می آورند. می توانید آن ها را با هم دم کرده و مصرف کنید.

قره قات

این گیاه تولید انسولین در خون می کند. گیاه قره قات را آسیاب کرده و یک قاشق چای خوری از آن را در یک فنجان آب ریخته و میل کنید. یا قره قات را با عسل، خمیر کرده به گونه ای که نه شل بشود نه سفت، آن گاه آن را حبه حبه کرده و روزی دو حبه از آن را مصرف کنید.

شیره انگور خالص

شیره انگور ابتدائا قند را بالا می آورد ولی مصرف مداوم شیره انگور خالص، دیابت و قند خون را پائین می آورد. مطمئن ترین و بهترین راه برای تهیه یشیره انگور این است که خودمان آن را درست کنیم. برای انجام این کار باید انگور را آب بگیریم. سپس آب انگور را روی شعله آتش بگذاریم تا بجوشد و دو سوم آن بخار شده و یک سوم آن باقی بماند.

حجامت

راه دیگر درمان دیابت، حجامت است. حجامت هم سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و هم قند خون را پائین می آورد.

نکته:
همچنین جدای از داروهای بالا، تفریح در طبیعت و راه رفتن روی زمین ناهموار نیز به درمان دیابت خیلی کمک می کند.

کاری از گروه محتوای سالم باش

کتاب بیماری های قلب، خون و عروق(1)/ استاد خیراندیش/ ناشر: گوهر ماندگار/ ص 46