سالم باشیم

تناسب اندام

خانه/تناسب اندام

درمان لاغری

5 يکشنبه 28 تير 1394
امام رضا (ع) فرمودند: یک روز در میان حمام کنید تا از لاغری در بیایید اما مبادا این کار را به صورت روزانه عادت کنید چرا که اعتیاد به حمام، سل می آورد و پیه کلیه ها را آب می کند.

علل لاغری

اختلالات غدد، پرکاری تیروئید (سمپاتیک فعال)، رژیم ها نامطلوب و وسواس در خوردن غذاها، کاهش بزاق، عفونت ها، سرطان (هنوز علت اینکه چرا سرطان باعث لاغری می شود کشف نشده)، ارثی، دیابت، سل، استرس، اعتیاد، نارسایی کلیه یا کبد، سلیاک، بی اشتهایی، زخم معده یا روده.
کاشکسی (ماراسموس)، یعنی فقر پروتئین همراه با فقر انرژی که علامت سرطان پیشرفته یا بیماری مزمن ریوی است.
علائم کاشکسی، بی اشتهایی، لاغری، سیری زودرس، خستگی و ضعف عضلات

مضرات:

حمام زیاد رفتن، فلفل های تند استفاده کردن، فعالیت بیش از اندازه داشتن، زیاده روی در مصرف نمک، استفاده از ترشیجات و ترش مزه ها، استفاده از خردل، استنماء کردن، انگور خوردن پس از غذا، گرسنه خوابیدن و شام نخوردن.
استفاده از گوشت خشک شده و زیاده روی در مصرف پنیر.
امام رضا (ع) فرمودند: یک روز در میان حمام کنید تا از لاغری در بیایید اما مبادا این کار را به صورت روزانه عادت کنید چرا که اعتیاد به حمام، سل می آورد و پیه کلیه ها را آب می کند.
خوردن خرما به صورت ناشتا و پس از آن خوردن آب بدن را چاق می کند.
به پشت دراز کشیدن پس از غذا خوردن، گوارا کننده است و عروق را به جریان می اندازد، و خواب پس از غذا خوردن نیز غذا را هضم می کند و گوارا می سازد.
خوردن گوشت، گوشت بدن را می رویاند و استخوان ها را استحکام می بخشد و شنوایی و بینایی را افزون می کند.
بوییدن بوی خوش چاق کننده است.
مصرف سنجد زیرا گوشتش گوشت را می رویاند، استخوانش، استخوان را رشد می دهد و پوستش، پوست را می پرورد، علاوه بر این سنجد کلیه ها را گرم می کند، معده را پاک می سازد، باخوردن آن بواسیر ایجاد نمی شود.
خوردن برگ چغندر زیرا، برگ چغندر مایه استواری استخوان و رویش گوشت بدن است و شفای دردهاست.
مصرف غذاهای شیرین و نشاسته ای.

کاری از گروه محتوای سالم باش

کتاب بیماری های گوارشی 1 / سمیه ملک پور/ ناشر: گوهرماندگار/ ص36