سالم باشیم

زندگی سالم

خانه/زندگی سالم

داروهاي گياهي مؤثر بر درمان افسردگي

5 سه شنبه 10 فروردين 1395
براي درمان انواع افسردگي، ساليان درازي است كه از انواع داروهاي ضد افسردگي شيميايي استفاده مي شود ولي چون درمان افسردگي گاهي چندين ماه يا چندين سال طول مي كشد، مصرف كنندگان اين داروها هميشه از عوارض جانبي آن ناراضي و نگران هستند

 گياهان مؤثر و نسخه هاي گياهي جهت درمان افسردگي

براي درمان انواع افسردگي، ساليان درازي است كه از انواع داروهاي ضد افسردگي شيميايي استفاده مي شود ولي چون درمان افسردگي گاهي چندين ماه يا چندين سال طول مي كشد، مصرف كنندگان اين داروها هميشه از عوارض جانبي آن ناراضي و نگران هستند ، به همين دليل، به تازگي تحقيقات وسيعي روي گياهان دارويي ضد افسردگي و آرام بخش صورت گرفته و تعدادي داروي گياهي مؤثر و داراي حداقل اثرات جانبي به بازارهاي جهاني عرضه شده است.

گياه مورد استفاده؛ سنبل الطيب

روش تهيه و مقدار مصرف: يك قاشق مرباخوري سنبل الطيب كوبيده شده را در يك فنجان آب ريخته و در يخچال قرار دهيد. پس از گذشت هشت ساعت آن را از يخچال خارج ساخته و روي حرارت ملايم قرار دهيد تا آرام آرام به جوش آيد و پس از اين كه اندكي جوشيد شعله را خاموش كرده و محلول را بيست دقيقه دم كنيد. سپس آن را صاف و با اندكي عسل شيرين كرده و ميل كنيد. ميزان مصرف مجاز حداكثر سه فنجان در هر شبانه روز است. اين نوشيدني معالج تمام حالات عصبي، سرگيجه، ناآرامي هاي عصبي، ضد ترس شبانه اطفال و آرام بخش بسيار خوبي براي كارهاي فكري زياد است.

گياه مورد استفاده؛ علف چاي

روش تهيه و مقدار مصرف: يك قاشق مرباخوري علف چاي كوبيده شده را در يك فنجان آب جوش به مدت بيست دقيقه دم كنيدو سپس آن را صاف كرده و بنوشيد. ميزان مصرف دو فنجان در هر شبانه روز مي باشد و جهت درمان مؤثر افسردگي بهتر است حداقل دوماه آن را استفاده كنيد. هم چنين مي توانيد از قطره هايپيران و قرص پرفوران كه از اين گياه ساخته شده اند، استفاده كنيد.

گياهان مورد استفاده؛ گل ساعتي

روش تهيه و مقدار مصرف: يك قاشق مرباخوري گل ساعتي كوبيده شده را در يك فنجان آب جوش ده دقيقه دم كنيد. سپس آن را صاف كرده و مصرف كنيد. ميزان مصرف دو تا سه فنجان در هر شبانه روز مي باشد. هم چنين مي توانيد از قطره پاسي پي كه از اين گياه ساخنه شده و در داروخانه ها موجود است استفاده كنيد.

 

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب گنجينه سبز درمان 4/ مهندس ميترا قاسمي/ ناشر: مرنديز/ ص 74