سالم باشیم

زندگی سالم

خانه/زندگی سالم

خود درماني با ماساژ

5 يکشنبه 4 بهمن 1394
ماساژ فشارخون را كاهش داده، جريان خون را بالا مي برد، سموم موجود در بدن را دفع كرده، از گرفتگي ماهيچه ها جلوگيري كرده و باعث آرامش روحي مي شود

 

دريافت ماساژ از طريق يك درمانگر يا فرد ديگر، يكي از بزرگترين شادي هاي زندگي است. بنابراين هر چند وقت يكبار اين امكان را براي خود فراهم سازيد. گرچه در اكثر مواقع ناگزيريد كه خودتان بدن خود را ماساژ دهيد. ماساژ راهي ضروري و لازم براي سلامتي و شادابي است. هنگامي كه گردن درد مي گيريد، اولين اقدامي كه مي كنيد مالش دادن آن است. شما به طور غريزي مي دانيد كه ماساژ قدرت آرامش بخشي و التيام دارد. در واقع ماساژ منظم داراي اثرات التيام بخش زيادي است. ماساژ فشارخون را كاهش داده، جريان خون را بالا مي برد، سموم موجود در بدن را دفع كرده، از گرفتگي ماهيچه ها جلوگيري كرده و باعث آرامش روحي مي شود.

 

ماساژ سر

بعد از يك روز كاري سخت، اين ماساژ به رفع هرگونه استرسي در روح و جسم شما كمك خواهد كرد. براي اجراي اين ماساژ وقت بگذاريد، اما نيازي به عجله نيست. مي توانيد خودتان نوع مالش و ضربه ها را ابداع كنيد.

مرحله1: دست هايتان را به سرعت به هم مالش دهيد تا بين آنها انرژي گرمايي ايجاد شود.

مرحله2: صورتتان را در وسط دست هايتان قرار دهيد و سپس دست هايتان را به طرف عقب و به سمت موهايتان بكشيد.

مرحله3: دست هايتان را به صورت چرخشي و دايره وار حركت داده و محكم روي پوست سر خود فشار دهيد. دست هايتان را برخلاف پوست سر خود حركت داده، آن ها را روي موهايتان نكشيد.

مرحله4: پاشنه دست هايتان را روي شقيقه هايتان گذاشته و حركت چرخشي مشابهي را بكار بگيريد. انگشتانتان را روي موهايتان گذاشته و آنها را محكم روي پوست سر فشار دهيد. به آرامي انگشتتان را به صورت چرخشي حركت دهيد. اين عمل را تا هر زمان كه مي خواهيد ادامه دهيد.

مرحله5: ماساژ را با فشار دادن گوش هايتان به طوري كه عمل فشار در قسمت نرمه ي گوش به پايان برسد كامل كنيد. با آرامي نرمه هاي گوشتان را بكشيد چرا كه اين عمل باعث ايجاد شادابي و انرژي مي شود.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب زيبايي به روش طبيعي/ چارمين يابسلي/ مترجم: بهناز پياده/ ناشر: شباهنگ/ ص 262