سالم باشیم

تغذیه و رژیم

خانه/تغذیه و رژیم

خواص فوق العاده انجير

5 جمعه 21 اسفند 1394
انجير ميوه اي است شيرين و گوشت دار، كه درون آن پر از دانه هاي بسيار ريز است و پس از رسيدن شيرين و زرد رنگ و يا سياه رنگ مي شود

انجير ميوه اي است شيرين و گوشت دار، كه درون آن پر از دانه هاي بسيار ريز است و پس از رسيدن شيرين و زرد رنگ و يا سياه رنگ مي شود. دانش پزشكي و تجربيات دانشمندان، تا حدودي ارزش اين ميوه را به اثبات مي رساند و از انجير به عنوان ميوه اي كه ضرري براي آن منظور نيست ياد مي كنند.

 

خواص انجير:

ميوه انجير؛ نيروبخش، خوش طعم، مولد انرژي و فربه كننده است و مواد لازم براي سوخت و ساز بدن را در خود جمع نموده است.

انجير به علت داشتن گوگرد موجب زياد شدن موها شده و از ريزش آن ها نيز جلوگيري مي كند.

انجير تازه داراي ويتامين هاي آ-ب-ث و عناصر معدني نظير: آهن، فسفر، پتاسيم، منگنز، برم، گوگرد، آهك و مقدار كمي ارسنيك مي باشد و بر اين اساس جزو خوراكي هاي بسيار مفيد محسوب مي شود.

انجير خشك؛ داراي 50درصد شكر، 3درصد پروتئين و همچنين مواد مفيد ديگر است، طبق تحقيقاتي كه به عمل آمده است انجير داراي ارزش غذايي بيشتري نسبت به نان مي باشد، زيرا در هر 250گرم انجير خشك در حدود 1475 كالري انرژي وجود دارد، همچنين مقدار آهن، سديم و سولفور آن بسيار بيشتر از آهن، سولفور و سديم موجود در گندم و حتي شير مي باشد، به همين دليل خوردن آن هم براي افرادي كه كارهاي فكري دارند و هم اشخاصي كه در كارهاي بدني و عملي فعاليت دارند توصيه شده است، چون هم تقويت كننده است و هم مغذي.

قهوه انجير؛ كه از انجير خشك به دست مي آيد براي درمان سياه سرفه، ذات الريه و سينه دردهاي كهنه اثر نافع دارد.

دانه هاي ميوه انجير معده و روده ها را جارو و فضولات بدن را دفع مي كند.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب خواص درماني ميوه ها/ اعظم مرتضي پور/ ناشر: عطار/ ص: 39