سالم باشیم

سلامت پوست

خانه/سلامت پوست

خداحافظ چين و چروك

5 سه شنبه 4 خرداد 1395
از كرم هاي مرطوب كننده به طور مرتب استفاده كنيد. اين كرم ها تاحدودي مي توانند چروك هاي ريز را به طور موقت از بين ببرند.

درمان چروك پوست:

از كرم هاي مرطوب كننده به طور مرتب استفاده كنيد. اين كرم ها تاحدودي مي توانند چروك هاي ريز را به طور موقت از بين ببرند.

پيلينگ، چه به صورت تدريجي با مصرف كرم هاي حاوي AHA با درصدهاي پايين و چه به صورت پيلينگ در مطب با داروهاي پيلينگ با درصد بالا موجب تحريك كلاژن سازي پوست مي شود.

يكي از جديدترين روش ها براي از بين بردن چروك صورت تزريق آمپول رقيق شده و غير سمي شده در داخل عضلات صورت است. با اين روش عضلات صورت فلج ويا ضعيف مي شود و اين عمل باعث از بين رفتن چروك صورت مي گردد.

سايش پوست با ميكرودرم ابرشن، يك تكنيك جديد براي ساييدن سطح پوست با كنترل دقيق است كه مي توان به وسيله آن تا عمق مشخصي از سطح پوست با كنترل دقيق است كه مي توان با آن تا عمق مشخصي از سطح پوست جهت بهبودي وضعيت آن لايه برداري كرد.

از كرم هاي داراي مشتقات ويتامين آ استفاده كند. طريقه استفاده از آن يك بار پيش از خواب بوده و تنها براي رفع چين و چروك هاي سطحي و كوچك كاربرد دارد.

از فرآورده هاي حاوي( آلفاهيدروكسي اسيد و يا اسيد ميوه) استفاده كنيد. مصرف منظمAHA بافت پوست را بهبود بخشيده و پوست هاي پير را درخشنده تر نشان مي دهد. هم چنين سبب افزايش ساخت كلاژن و هيالورونيك اسيد مي گردد.

از محصولات داراي كلاژن استفاده كنيد. كلاژن پروتئين موجود در پوست مي باشد كه به بسياري از محصولات آرايشي افزوده مي گردد. هر چند مصرف خوراكي آن بسيار هوشمند نيست، اما تزريق آن مؤثر مي باشد. تزريق كلاژن به پوست قادر است چين و چروك و گودرفتگي هاي ظريف و ريز را اصلاح فوري كند. پس از تزريق كلاژن نبايد در معرض آفتاب قرار بگيريد.

 

كاري ازگروه محتواي سالم باش

كتاب گنجينه سبز درمان(3)/ مهندس ميترا قاسمي/ ناشر: مرنديز/ ص 69