سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

خانم ها حتما بخوانند

5 پنج شنبه 17 ارديبهشت 1394
یکی از لوازم آرایشی که برای خانم ها اهمیت زیادی دارد رنگ مو است. تا حدی که تحقیقات نشان می دهد از هر سه خانم یک خانم مرتب رنگ مو می زند. اما قبل از زیبایی سلامت مهم است. چون این ماده شیمیایی ابتلا به سرطان را در افراد مصرف کننده افزایش می دهد.

طبق تحقیقات آماری از هر سه خانم، یک خانم به صورت مرتب موهای خودش را رنگ می کند. اما انگار این فقط یک زیبایی ظاهری است. به دلیل اینکه رنگ موهای شیمیایی در بازار خبر از ابتلا به سرطان می دهند. این مقاله زنگ خطری است برای کسانی که حاضرند به هر قیمتی زیبا باشند ولی به سلامتی خود هیچ توجهی ندارند.

نتایج یک پژوهش انگلیسی که در Dailymail به چاپ رسیده است نشان می دهد که رنگ موها، حاوی ترکیبات شیمیایی سرطان زا هستند.

به عقیده این متخصصان تمام رنگ موهایی که در بازار به فروش می رسند و در سالن های آرایشی مورد استفاده قرار می گیرند، حاوی این ترکیبات آسیب رسان هستند.
این ترکیبات شیمیایی برای هفته ها و حتی ماه ها و سال ها روی پوست سر و موها باقی می مانند. این ترکیبات شیمیایی با دود سیگار و آلودگی هوا واکنش نشان شده و یک ترکیب شیمیایی خیلی سمی به نام ان- نیتروزامین را به وجود می آورند که سرطان زا می باشد. در واقع این نتایج، زنگ خطری است که محققان انگلیسی در خصوص رنگ مو به صدا در آورده اند.

به عقیده ی پروفسور دیوید لویز، سرپرست این تیم تحقیقاتی در مراحل اولیه ی پژوهش نمی توان در خصوص میزان ان-نیتروزامین تولیدشده و یا میزان خطر این ترکیب شیمیایی به طور قطع نظر داد، اما آنچه مسلم است این می باشد که ترکیبات موجود در رنگ موها به سلامتی آسیب می زنند

پیش از این، در سال 2009 نیز نتایج یک پژوهش نشان داده بود افرادی که هر سال بیش از نه مرتبه از رنگ مو استفاده می کنند، به میزان 60 درصد بیشتر در معرض ابتلا به سرطان خون قرار می گیرند. در سال 2010 اکثر رنگ موهای موجود، به دلیل خطرات آنها از بازار جمع آوری شد، اما همچنان خانم ها از این رنگ ها استفاده می کنند و برخی از آنها، در این کار به افراط روی می آورند.اگر صرفا به دلیل تنوع و تغییر رنگ مو از این رنگ های شیمیایی استفاده می کنید، بهتر است کمی بیشتر حواستان را جمع کنید.

اما اگر موهایتان سفید شده و به ناچار موهایتان را رنگ می کنید توصیه می کنیم به دنبال رنگ موهای طبیعی باشید و از رنگ کردن زیاد بپرهیزید.

کاری از گروه محتوای سالم باش