سالم باشیم

بهداشت و درمان

خانه/بهداشت و درمان

حمام هاي گياهي جهت درمان بيماري ها

5 چهار شنبه 24 شهريور 1395
حمام بابونه طبق بررسي هايي كه به عمل آمده، زخم ها را ضدعفوني و التيام آنها را سرعت مي بخشد

حمام آميدون (ضد خارش)
مقدار 500الي 800 گرم نشاسته (آميدون) را در كمي آب سرد حل مي كنند و سپس آن را در آب نيم گرم وارد مي سازند. مقدار آميدون مورد استفاده براي كودكان 200 الي 400 گرم است.

 

حمام براي رفع خارش و تقويت پوست هاي حساس
مواد لازم: سرشاخه گلدار برنجاسف، گل ختمي، برگ سمپرويوم، ريشه ي سنفيتون.

طرز استفاده: براي رفع خارش و تسكين آن، همچنين تقويت پوست هاي حساس مي توان از اثرات درماني گياهان فوق به شرح زير استفاده نمود:

مقدار يك فنجان از هر يك از گياهان مزبور را تهيه كرده، در يك كيسه پارچه اي تميز و نازك جاي مي دهند و دهانه كيسه را به خوبي مي بندند، سپس آن را در آب گرم وارد مي سازند به ط.ري كه به مدت 5دقيقه در آب باقي بماند بعدا پارچه محتوي اعضاي گياهان مذكور را به خوبي مي فشارند تا آب آن به كلي خارج شود و داخل يك ظرف وارد گردد. اين عمل را با وارد كردن مجدد كيسه در آب يك يا دو بار ديگر تكرار مي كنند و مايع حاصل از آنها را به آب حمام به اضافه يك فنجان سركه طبيعي وارد مي نمايند. شخص بيمار بايد مدتي به حد كافي، در آب حمام به جاي گيرد تا اعضاي بدن آن تحت تاثير مواد مؤثر گياهان مذكور قرار گيرد.

 

حمام بابونه

حمام بابونه طبق بررسي هايي كه به عمل آمده، زخم ها را ضدعفوني و التيام آنها را سرعت مي بخشد. حمام و يا لفاف فرآورده هاي اين گياه، اثر معالج در زخم هاي واريسي، اگزماهاي كهنه و خارش اشخاص مسن دارد.

 

 

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب ماسك هاي زيبايي پوست، صورت، مو/ كاظم كياني/ ناشر: زرقلم/ 354