سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

توصيه هايي مهم درباره لوازم آرايش!

5 شنبه 30 آبان 1394
براي اينكه آرايش زيبايي انجام دهيد لازم نيست لوازم آرايش متنوع و متعددي داشته باشيد. مهم اين است كه اين لوازم از كيفيت بالايي برخوردار باشند.

براي اينكه آرايش زيبايي انجام دهيد لازم نيست لوازم آرايش متنوع و متعددي داشته باشيد. مهم اين است كه اين لوازم از كيفيت بالايي برخوردار باشند.

نكاتي در مورد لوازم آرايشي

استفاده از لوازم آرايش خوب و مناسب، مهارت و هنر شما را به بهترين نحو نشان مي‌دهد و آرايشي زيبا و طبيعي را به ارمغان مي‌آورد.

براي اينكه آرايش زيبايي انجام دهيد لازم نيست لوازم آرايش متنوع و متعددي داشته باشيد.‌يك رژگونه،‌يك پوشاننده،‌يك برس برجسته كننده و‌يك فرمژه ، 4 وسيله‌ي اصلي براي آرايشي مناسب و ساده هستند. مهم اين است كه اين لوازم از كيفيت بالايي برخوردار باشند.

شكل ظاهري

بسياري از لوازم آرايشي در بسته بندي‌هاي خود اپليكاتورهاي پلاستيكي و اسفنج‌هاي نازك دارند كه عموما" كيفيت مطلوبي ندارند و صرف نظر از رايگان بودن از هيچ امتيازي از نظر كيفي و عمر مفيد برخوردار نيستند، ولو اينكه ظاهري زيبا داشته باشند.

كرم پودر‌ يا كرم مايع آرايشي مناسب

توصيه: استفاده از اسفنجي با لبه‌هاي گرد كه براحتي در دست جاي گيرد باعث مي‌شود كه اسفنج به آرامي روي سطح پوست حركت كند و با جلا بخشيدن به آرايش شما نهايتا" آرايشي صاف و‌يكنواخت و بي نقص خواهيد داشت. از اسفنجي استفاده كنيد كه لاتكس نباشد ( به ويژه اگر پوست حساسي داريد) و از موادي تهيه شده باشد كه با شستشو‌ي روزانه، مواد آرايشي به راحتي از سطح پوست پاك نشود. 

پرهيز: لاتكس‌هاي آرايشي شما را مجبور مي‌كند مقدار زيادي مواد مرطوب كننده و اضافي تهيه كنيد و از كرم پودر زياد استفاده كنيد و شكل ظاهري آن نيز استفاده از آن را دشوار مي‌سازد.به علاوه با اولين شستشوي صورت مواد آرايشي روي صورت پخش مي‌شود.

از رژ گونه‌ي ملايم استفاده كنيد

توصيه: برس رژ گونه بايد پر مو باشد و نوك موهاي آن گرد باشد ، تا به راحتي روي صورت حركت كند. مسير حركت برس روي پوست نيايد به صورت حلقوي باشد.كافي است كمي رژگونه به شكل مايل روي گونه‌ها بزنيد تا رنگ آن به شكل طبيعي و‌يكنواخت پخش شود. فراموش نكنيد كه برس رژگونه را بايد مرتبا" بشوييد و خشك كنيد.

پرهيز: از برسي كه موهاي صاف و تيز دارد وخطي صاف روي گونه‌ها تا شقيقه‌ها به جاي مي‌گذارد استفاده نكنيد.

استفاده از سايه‌ي چشم

توصيه: بهترين برس سايه‌ي چشم برسي است كه پهن و نرم باشد بطوريكه بتوان سايه را روي پلك به صورت لايه اي نازك و‌يكنواخت پخش كرد. براي خط كشيدن ، پخش كردن‌يا كشيدن طرح‌هاي مختلف با سايه از برس‌هاي مناسب هر مورد استفاده كنيد. 

پرهيز: برس باريكي كه معمولا در بسته بندي سايه‌هاي چشم قرار دارد مخصوص كشيدن خطوط باريك در طول مژه‌ها است ولي دسته‌ي كوتاه آن غالباً كار را دشوار مي‌كند و شما با استفاده از اين برس‌ها نمي توانيد از تركيبي از رنگ ها استفاده كنيد.

از پودر پنكك به شكل حرفه اي و صحيح استفاده كنيد

توصيه: برس پنكك بايد لايه‌هاي اضافي پودري كه روي پوست قرار گرفته را پخش و صاف كند تا پودر به شكلي طبيعي و‌يكنواخت روي پوست بخوابد ( مهم نيست پودر چه ضخامتي داشته باشد ، مهم‌يكنواختي آن است). اين برس بايد براحتي روي برجستگي‌ها و فرو رفتگي‌هاي صورت مثل كناره‌هاي چشم‌ها و بيني بلغزد. اين برس را هفته اي‌يكبار بشوييد.

پرهيز: اسفنج‌هاي پنكك اوائل خوب و مناسب عمل مي‌كنند ولي پس از چندين بار استفاده كثيف شده و محل مناسبي براي رشد باكتري‌ها خواهند شد. تميز كردن آنها بطور كامل كار سختي است و معمولا" بعد از مدتي قادر به پوشاندن گوشه‌ها و فرو رفتگي‌هاي صورت نيستند و به اين ترتيب آرايشي صاف و‌يكنواخت با اين برسها امكان پذير نخواهد بود.

 

نكته: اگر‌يك وسيله‌ي آرايشي باشد كه شما هرگز نبايد از آن دور باشيد، آن سوآب پنبه اي است. اين سوآب‌ها براي پاك كردن ريمل‌هاي پخش شده در زير چشم ، و پاك كردن آرايش از صورت فوق العاده اند. به علاوه جنس اين سوآب‌ها ( %100 كتان) از نظر بهداشتي ايده آل است.

 

منبع: بيتوته