سالم باشیم

سلامت مو

خانه/سلامت مو

توصيه هايي مفيد براي مو مشكي ها

5 يکشنبه 10 آبان 1394
موهاي مشكي سمبلي از موهاي ذاتي و هديه خداوند به افراد مي باشد ، البته لازم به ذكر است كه بعضي از بدو تولد موهايي روشن يا خرمايي دارند ولي معمولا اكثر افراد در هنگام تولد با موهايي مشكي بدنيا مي آيند.

موهاي مشكي سمبلي از موهاي ذاتي و هديه خداوند به افراد مي باشد ، البته لازم به ذكر است كه بعضي از بدو تولد موهايي روشن يا خرمايي دارند ولي معمولا اكثر افراد در هنگام تولد با موهايي مشكي بدنيا مي آيند.

توصيه هايي براي افرادي كه رنگ موهايشان مشكي مي باشد: 

براي اينكه موهاي مشكي خود را زيبا، شفاف و درخشان كنيد به توصيه هاي گفته شده در اين مطلب دقت كنيد.

صفات و خصوصيات موهاي مشكي:

بعضي افراد داراي موهاي صاف، مجعد، فرفري، موج دار با رنگ مشكي هستند.

آيا مي دانيد نگهداري موهاي مشكي نيز همانند موهاي رنگ شده دشوار مي باشد زيرا اگر شامپو يا تقويتي كه استفاده مي كنيد با موهاي شما سازگاري نداشته باشد باعث مي شود كه موهاي شما خشك و بد حالت شود.

 مو:

موهايي كه از ابتدا مشكي هستند داراي رنگ دانه هاي خاصي هستند كه باعث شفافيت و متمايز شدن موهاي مشكي نسبت به سايرين مي شود ولي با اين تفاوت كه در اثر رنگ كردن، مش كردن هاي مداوم يا استفاده از مواد آرايشي و بهداشتي نادرست اين رنگ دانه ها كم كم حالت اوليه خود را از دست مي دهند.

نحوه صحيح شامپو كردن موهايي با رنگ مشكي:

شما بايد موهاي خود را با آب ولرم كه تا حدي گرم مي باشد شستشو دهيد زيرا آب سرد يا آبي كه خيلي گرم باشد شفافيت و براق بودن موهاي را كاهش مي دهد.

افرادي كه داراي موهاي مشكي هستند مي توانند يك روز در ميان يا هر دو روز يك بار به حمام بروند و شامپويي كه براي شستشوي موهاي خود استفاده مي كنيد بايد با توجه به جنس موي شما باشد اگر موهاي شما خشك است نبايد از شامپوي موهاي چرب استفاده كنيد زيرا موهاي شما را بيش از حدي كه خشك است، شكننده مي كند.

توصيه مي كنيم بعد از اينكه موهاي خود را در حمام شامپو زديد و آب كشي نموديد، يك تقويت كننده مناسب را براي موهاي خود انتخاب كنيد و در هفته، يك بار موهاي خود را با اين تقويت كننده در حمام ماساژ دهيد.

اگر موهاي شما كوتاه مي باشد تقويت كننده موي را تنها به ريشه موهايتان ماساژ دهيد. اما اگر موهايي شما بلند است بهتر است علاوه بر اينكه تقويت كننده را به ريشه موهايتان مي زنيد به نوك و انتهاي موهايتان نيز بزنيد زيرا اين كار باعث مي شود موهاي شما از دو شاخ شدن، موخوره و ... در امان بمانند.

بلافاصله بعد از اينكه از حمام خارج مي شويد موهاي خود را با حرارت داغ، گرم و مستقيم خشك نكنيد. اجازه دهيد 20 دقيقه از زماني كه از حمام خارج شده ايد بگذرد و در اين مدت موهاي خود را با حوله اي بپوشانيد تا كمي از خيس بودن موهايتان كاسته شود.

هنگامي كه مي خواهيد از حمام خارج شويد، آب كشي نهايي موهاي خود را با آب سرد انجام دهيد زيرا اين عمل شما باعث مي شود كه موهايتان شفاف شود.

هنگامي كه موهايتان خشك است و هيچ گونه رطوبتي را حس نمي كنيد، از كليه مواد بهداشتي كه نام استفاده جهت موهاي خشك بر روي آنها درج شده است، اجتناب كنيد.

اگر موهاي شما آسيب ديده و حساس هستند حتما از سرم هاي تقويت كننده استفاده كنيد تا موهايتان بيش از اين ضعيف نشوند.

هفته اي يك بار هنگام خروج از حمام موهاي خود را با چند قطره سركه سفيد شستشو دهيد تا از موخوره و ريزش موهايتان ممانعت كنيد.

جهت نگهداري از موهاي مشكي پيشنهاد مي كنيم هفته اي يك بار ماسك تقويتي به موهاي خود بگذاريد مانند: روغن بادام، روغن زيتون و... اجازه دهيد اين ماسك هاي تقويتي به مدت نيم ساعت بر روي موهاي شما باشند.

براي تأثير گذاري و جذب بيشتر بهتر است موهاي خود را با يك حوله گرم بپوشانيد و در نيم ساعتي كه زمان داريد مدام موهايتان را ماساژ دهيد تا كاملا تمام نقاط مو را پوشش دهيد و سپس آنها را با آب ولرم شستشو دهيد.

اگر مي خواهيد موهاي خود را رنگ كنيد ولي موهاي مشكي و ذاتي خود را نيز دوست داريد پيشنهاد مي كنيم از مش، هايلايت استفاده كنيد زيرا باعث مي شود در عين اينكه موهاي مشكي شما حفظ شده است از تكراري و يكنواختي نيز خارج شويد. از دكلره كردن موهايتان در چند نوبت و با فاصله زماني كوتاه جدا خودداري فرماييد زيرا ريشه مو استحكام خود را به مرور از دست مي دهد و موهايتان شكننده و ضعيف مي شوند.

 

منبع: بيتوته