سالم باشیم

زناشویی

خانه/زناشویی

تهوع دوران حاملگي را چطور درمان كنيم؟

5 دوشنبه 30 آذر 1394
اگرچه درمان كاملي براي تهوع بارداري وجود ندارد اما انجام برخي توصيه ها و استفاده از گياهان دارويي ضدتهوع تا حدود زيادي كمك كننده است.

اگرچه درمان كاملي براي تهوع بارداري وجود ندارد اما انجام برخي توصيه ها و استفاده از گياهان دارويي ضدتهوع تا حدود زيادي كمك كننده است. امروزه ثابت شده است كه بهترين درمان ايجاد تغييرات مشخص در نحوه آماده كردن و مصرف غذا است.

خالي بودن معده همراه با كاهش قندخون مي تواند سبب تهوع شود. سعي كنيد مابين غذاهاي اصلي از غذاهاي ملايم و بدون ادويه كه داراي پروتئين و كربوهيدرات هستند مانند بسكويت ساده و ماست استفاده كنيد.

تعداد وعده هاي غذايي را افزايش دهيد و حجم غذا در هر وعده را كاهش دهيد.

از مصرف غذاهاي پرچرب و سرخ كردني ها پرهيز كنيد.

از گرسنه ماندن در طول روز بپرهيزيد.

مناسب ترين زمان براي مصرف مايعات بين وعده هاي غذايي است. از مصرف نوشيدني ها همزمان با صرف غذا تا حد امكان دوري كنيد.

سعي كنيد به جاي چاي از آب گرم و ليمو استفاده كنيد. اگر صبح دچار تهوع شديد، يك برش ليمو را داخل يك پاكت پلاستيكي قرار دهيد و آن را بو كنيد.

قبل از خواب از غذاهاي داراي پروتئين بالا مانند تخم مرغ آب پز و يا ساندويچ تركي استفاده كنيد، چون باعث مي شود قندخون پايين نيامده و طي شب اذيت نشويد. هنگام صبح نيز به آرامي از رختخواب جدا شويد. كنار تختخواب تان مقداري بيسكويت ساده و يك فلاسك چاي نعناع يا آب گرم و ليمو آماده بگذاريد تا قبل از بلند شدن از رختخواب از آن ها ميل كنيد تا معده شما در طول روز آرام باشد.

گاهي اوقات جهت كاهش حالت تهوع بارداري استفاده از قرص هاي ويتامين B6 تحت نظر پزشك مفيد است. اما مصرف مداوم آن ها توصيه نمي شود. همچنين مي توانيد به طور طبيعي اين ويتامين را در موز، آووكادو، برنج قهوه اي، گوشت، ماهي و آجيل به دست آوريد.

ورزش كنيد. يك پياده روي در هواي تازه حال شما را بهتر خواهد كرد. ورزش يوگا نيز مي تواند به شما آرامش دهد.


كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب گنجينه سبز درمان(1)/ مهندس ميترا قاسمي/ ناشر: مرنديز/ ص 105