سالم باشیم

سلامت مو

خانه/سلامت مو

تنبلی نکنید بیشتر موهایتان را شانه کنید

5 چهار شنبه 10 تير 1394
برس زدن یکی از اسرار گرانبهای موهای سالم و زیباست ولی اگر موهای شما سست و شکننده هستند اگر صد ضربه برس به آنها بدهید بی فایده است.
 
اگر موهای شما خیلی چرب است و عرق می کند، به دلیل این است که غده موهای شما خوب کار نمی کند و به همین جهت باید قبل از هر چیز چربی های حیوانی را در غذا کم کنید و به جای آن از روغن های مایع گیاهی مثل روغن زیتون جایگزین کنید. همچنین موهای چرب علامت کمبود ورزش است.
برس زدن یکی از اسرار گرانب های موهای سالم و زیباست ولی اگر موهای شما سست و شکننده هستند اگر صد ضربه برس به آنها بدهید بی فایده است.
خودتان را راضی کنید که بر خلاف جهت مو هر روز برس کمی به موهای خود بکشید.
این برس زدن برای بیدار کردن غده های کند و تنبل موها کافی است؛ به این دلیل روغن های مایع گیاهی طبیعی در طول موها تقسیم و چربی های سطحی پاک می شود. مسلم است که حالت پوست و موهای بعضی از مردان و زنان باید به نظر دکتر متخصص پوست برسد تا او پس از معاینه دستور معالجه را بدهد.
منشأ بعضی اختلالات پوست کاسه سر و موها مربوط به بدکارکردن غده تیروئید است. در انسان رشد موها خیلی پیچیده است؛ ولی در هر حال لازم است که غذاهای ما سرشار از ید باشد یا دست کم نمک یددار مصرف کنید.
آنچه در مغز شما می گذرد در موهای شما نیز اثر می کند، فشارها و خستگی ها می توانند گردش خون را در پوست سر و موها نامنظم سازند و همچنین غصه ها و اضطراب های اندوهبار، تندرستی موهای شما را مختل می سازد، در اینجاست که باید از هنر استراحت و آرامش استفاده کرد.
البته وراثت نیز نقش زیادی در داشتن موهای پرپشت و زیبا دارد.

کاری از گروه محتوای سالم باش

کتاب اسرار طول عمر، شادابی و تندرستی/ گیلورد هاوزر/ ترجمه: مهدی نراقی/ ناشر: امیر کبیر/ ص305