سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

تكنيك هاي مهم زيبايي صورت و موها

5 دوشنبه 27 مهر 1394
در اين بخش از آرايش و زيبايي نكته هاي اصلي در مورد زيبايي پوست و مو از قبيل نداشتن جوش بر روي پوست صورت و براق تر شدن موها و... را برايتان جمع آوري كرده ايم.

زيبايي همه و همه مربوط به انجام جراحي هاي زيبايي نيست چرا كه با دانستن نكته ها و تكنيك هايي در آرايش و مراقبت هاي پوست و مو مي توانيد زيبايي را به طور طبيعي بر روي چهره خود داشته باشيد. 

پاك كردن تاتو

قبلاً در مورد  تاتو صحبت كرده ايم كه در ادامه بايد بگوييم كه براي پاك كردن آن  استفاده از ليزر عوارض جانبي كمتري (نسبت به ساير روش ها) وجود دارد ولي به هر حال قبل از هر نوع تصميم گيري بهتر است متوجه عوارض احتمالي آن باشيد. ممكن است پوست در معرض عفونت قرار بگيرد و حتي ممكن است زخم شود و اين زخم ها به طور دائم روي پوست باقي بمانند يا به طور كامل پاك نشوند.

 در صورت محو شدن خالكوبي از روي پوست ممكن است پوست محل تاتو شده تغيير رنگ دهد و رنگ آن نسبت به مناطق كمرنگ تر يا تيره شود كه به مرور زمان بهبود مي يابد. در بعضي موارد نيز واكنش هاي آلرژيكي گزارش مي شود به خصوص در مواردي كه جوهر خالكوبي حاوي سولفيد جيوه باشد. براي جلوگيري از اين واكنش هاي احتمالي، اغلب آنتي هيستامين هاي خوراكي و نستروئيدهاي ضدالتهاب تجويز شده است. 

پوستي بدون جوش با اپيلاسيون

در رابطه با روش هاي مختلف اپيلاسيون نمي توان گفت كه كدام روش از همه بهتر است و جوش كمتري ايجاد مي كند چرا كه اين موضوع در افراد مختلف ممكن است متفاوت باشد. ما معمولاً به كساني كه پوست حساسي دارند توصيه مي كنيم از روش هايي استفاده كنند كه با تحريك پوستي كمتري همراه هستند. براي مثال استفاده از كرم موبر شايد يك مقدار نسبت به روش هاي ديگر ملايم تر باشد اما كساني كه پوست خيلي چربي دارند با مصرف كرم موبر جوش هايشان تشديد مي شود چرا كه اين كرم ها معمولاً چرب هستند. در كل روش هايي كه همراه با كندن مو هستند مثل مومك و بند انداختن يك مقدار احتمال ايجاد جوش را افزايش مي دهند. ليزر موهاي زائدهم در صورتي كه كامل انجام شود و موها را از بين ببرد، مي تواند به كاهش جوش ها كمك كند چون تعداد دفعات اپيلاسيون را كمتر مي كند. اما نمي توان گفت كه ليزر راه درماني براي اين مشكل است چون به هر حال موهاي كركي و ريز تحت تأثير ليزر قرار نمي گيرند و خانم ها مجبور مي شوند آن ها را اصلاح كنند و به همين دليل احتمال ايجاد جوش به دنبال اصلاح آن ها وجود دارد. 

مراقبت از موهاي رنگ شده

از شامپوهاي مخصوص موهاي رنگ شده براي شست وشوي موهايتان استفاده كنيد. براي دوام رنگ موو جلوگيري از بيرنگ شدن آن در برابر آفتاب، حتما از كلاه، روسري و شال استفاده كنيد و موها را بپوشانيد. پيش از ورود به استخر، موهاي رنگ شده را با آب بدون كلر بشوييد. از تقويت كننده هاي مو و انواع ويتامينه استفاده كنيد. موها را در زمان خيس بودن شانه نزنيد و از دندانه درشت استفاده كنيد. از خشك كردن موها با حوله يا سشوار خودداري كنيد. 

بهترين كلاه گيس ها

بايد انتخاب اول خود را كلاه گيس هايي با موهاي طبيعي قرار دهيد چون اين كلاه گيس ها به راحتي شسته مي شوند و مي توانيد مانند موهاي خودتان با وسايل حالت دهنده اي چون سشوار،  اتو مو و... به آن ها حالت هاي مختلف بدهيد، علاوه بر اين ها عمر نسبتاً طولاني تري نسبت به ديگر جنس ها دارند اما مشكل قيمت اين كلاه گيس هاست و هنگام خريد آن بايد به سالم بودن مو توجه كنيد به همين جهت هركسي نمي تواند از آن ها بخرد. 

برجسته كردن گونه ها

براي شروع كار با استفاده از برس گونه متوسط يا بزرگ و سايه كانتور تيره زير استخوان گونه را رنگ بزنيد. توصيه ما اين است كه از رنگ برنز يا قهوه اي ملايم براي اين قسمت استفاده كنيد. در اين تكنيك گريم بعد از تيره كردن زير گونه كاري كنيد استخوان هاي گونه خود را برجسته تر كنيد، براي اين كار با استفاده از قلم مو، رنگ براق و درخشنده يا سايه روشني را در امتداد استخوان هاي گونه بزنيد و بعد با برس خطوط را محو كنيد. 

بهترين نوع بافت براي صورت شما

هنگام انتخاب بافت بايد به مدل صورتتان توجه كنيد. البته آرايشگر ماهرتان به خوبي مي داند كه چه نوع بافتي را به شما پيشنهاد كند. به طوركلي بهتر است افرادي كه چهره اي ظريف و زيبا دارند سراغ بافت بروند چرا كه بافتن موها با هر نوع و مدلي باعث مي شود صورتتان بيشتر در مركز توجه قرار گيرد. به افرادي كه صورت گرد دارند اغلب بافت مكزيكي مي آيد چرا كه بافت به شكل آزاد دور سر قرار مي گيرد و چهره را كشيده تر نشان مي دهد اما افرادي كه صورتي زيبا دارند بهتر است از بافت خطي استفاده كنند. در بافت خطي قرص صورت كاملاً نمايان مي شود.

 

منبع: نمناك