سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

تكنيك هاي آرايشي مخصوص عروسي

5 دوشنبه 4 آبان 1394
اگر در آستانه جشن عروسي قرار داريد و تمايل داريد درباره شيوه هاي زيبايي بيشتر بدانيد در اين بخش چند تكنيك خوب ميكاپ را ياد بگيريد.

اگر در آستانه جشن عروسي قرار داريد و  تمايل داريد درباره شيوه هاي زيبايي بيشتر بدانيد در اين بخش  چند تكنيك خوب ميكاپ را ياد بگيريد. اين تكنيكها از آموزشهاي برترين آرايشگران هستند.

پنكيك آرايش را ثابت مي كند

پنكيك چون خشك است مي تواند به پايداري آرايش شما كمك كند، مثلا اگر زير سايه چشم پنكيك بزنيد سايه تكان نمي خورد و همان طرح اوليه خود را حفظ مي كند، البته پودرهايي هم با نام پودرهاي فيكس در بازار وجود دارد كه مسلما بيشتر از پنكيك مي تواند آرايش شما را پايدار كند، مثلا اگر به هر دليل ابروي تان خالي شده است، ناگزير آن را كشيده ايد، مي توانيد روي آن پودر فيكس بزنيد تا ماندگارتر شود و مدام مجبور به تجديدش نباشيد.

با پودر مژه ها را ضخيم كنيد

عروس خانم ها اگر مژه هاي نازكي داريد مي توانيد پيش از ريمل زدن با تكه پنيه كه در پودر فرو برده و اضافي آن را تكان داده ايد به آرامي مژه ها را پودر بزنيد، در اين هنگام چشم ها را ببنديد تا پودر داخل چشم هايتان نرود، سپس ريمل بزنيد. اگر به نتيجه دلخواه نرسيديد دوباره پودر بزنيد و بعد ريمل به كار ببريد. دو يا سه باز ريمل را به مژه هاي بالا به صورت افقي بماليد. به سرعت براي بار دوم و سوم هم اين كار را تكرار كنيد چون ريمل سريع خشك مي شود مخصوصا ريمل ضد آب، اگر روي مژه خشك شده و ريمل بماليد ريمل تكه تكه به نظر خواهد آمد.

كدام فرمژه آسيب كمتري مي رساند؟

هميشه بلافاصله پس از اين كه از حمام بيرون آمديد از فرمژه استفاده كنيد چون وقتي مژه ها با آب گرم خيس شده باشند، راحت تر و زيباتر بر مي گردند و نمي شكنند. يادتان باشد اگر به صورت ناشيانه از فرمژه استفاده شود، مي تواند سبب شكسته شدن و ريزش مژه ها شود. همچنين سعي كنيد تا حدامكان از فرمژه هاي آهني استفاده نكنيد بلكه انواع پلاستيكي آن را خريداري كنيد. البته ما توصيه مي كنيم، به جاي استفاده از فرمژه از انگشت تان كمك بگيريد يعني ابتدا دستتان را بشوييد سپس به طور دقيق پس از آنكه ريمل زديد، انگشت تان را روي ريشه مژه ها از پايين قرار داده و به سمت بالا فشار دهيد تا زماني كه ريمل خشك شود.

 

منبع: بيتوته