سالم باشیم

سلامت پوست

خانه/سلامت پوست

تقويت پوست و پرپشتي مو با زغال فعال چيست؟

5 شنبه 12 دي 1394
تقويت پوست و مو در يك جمله يعني استفاده از راه و روش هايي براي داشتن پوستي زيبا و جوان و موهايي براق و پرپشت.

راه هاي تقويت پوست و مو با زغال

تقويت پوست و مو در يك جمله يعني استفاده از راه و روش هايي براي داشتن پوستي زيبا و جوان و موهايي براق و پرپشت. علاوه بر نسخه هاي گياهي و طب سنتي كه قبلا در اين رابطه به شما معرفي كرديم اين بار نوبت معرفي زغال فعال براي داشتن پوست و مويي سالم است.

زغال فعال براي تقويت پوست و مو چيست؟

زغال فعال يك عنصر بسيار مؤثر جهت تقويت پوست و مو محسوب مي شود. با قرار دان زغال بر روي پوست و در موها مي توانيد شاهد سلامتي و زيبايي اين دو عضو مهم باشيد. زغال فعال آن زغالي نيست كه براي طبخ كباب استفاده مي شود، بلكه يك نوع زغال است كه بيشتر در مصارف پزشكي و آن هم جهت تصفيه هوا استفاده مي شود. همچنين اين ماده همراه با مواد شيميايي آن به عنوان يك دارو در اورژانس جهت درمان مسمويت ها استفاده مي گردد. امروزه بسياري از مردم جهت سم زدايي آب و مواد غذايي و سفيد كردن دندان ها از اين ماده كمك مي گيرند. حال خوب است كه بدانيد چطور اين ماده ي شگفت انگيز در درخشان كردن و تقويت پوست و مو نيز مؤثر است. ما به شما پيشنهاد مي كنيم زغال فعال را به صورت پودر در آورده و بر روي مو و پوست صورتتان بريزيد.

زغال فعال چيست كه موجب تقويت پوست و مو مي شود

بسياري از مردم شاهد نتايج شگفت انگيزي پس از استفاده اين ماده بوده اند، زيرا سموم به راحتي به زغال فعال مي چسبند كه اين خود سبب سم زدايي و پاك سازي مي شود. به علاوه اينكه چون اين ماده يك عنصر طبيعي است و فارغ از هر گونه ماده ي شيميايي مي باشد عوارض بدي براي مو و پوست ندارد. زغال فعال از طرق زير مي تواند سبب تقويت پوست و مو شود.

روش استفاده از زغال فعال براي تقويت و زيبايي پوست و مو

در چند تيتر جداگانه استفاده از زغال فعال را براي تقويت پوست و مو برايتان شرح مي دهيم.

زغال فعال براي كوچك تر كردن منافذ و پاك سازي پوست

سموم و ذرات ريز زيادي در طول روز به منافذ پوست ما مي چسبند و آن را آلوده مي سازند. زغال فعال به اين منافذ اتصال يافته و مانع اتصال اين مواد آلوده به پوست مي شود و سبب پاك شدن و درخشان ماندن پوست مي شود. همچنين اين ماده با لايه برداري سلول هاي مرده ي پوست، آن را شاداب تر مي سازد.

مراقبت از پوست چرب با زغال فعال

زغال فعال سبب ايجاد تعادل در چربي پوست شده و مانع جوش زدن صورت مي شود. بنابراين بهتر است افرادي كه پوست چرب دارند، يك يا دو بار در هفته از زغال فعال به عنوان ماسك صورت استفاده كنند. ولي استفاده ي بيش از حد آن ممكن است سبب خشكي زياد پوست شود.

درمان آكنه با زغال فعال

بسته به نوع آكنه و علت تشكيل آن، زغال فعال مي تواند آن را از بين ببرد. اين ماده به شكل يك صابون عمل كرده و تمام چربي ها و آلودگي ها را از پوست مي زدايد. اگر نمي خواهيد از اين ماده در تمام پوست خود استفاده كنيد، آن را فقط بر روي محل آكنه قرار دهيد.

درمان نيش حشرات و مشكلات پوستي با زغال فعال

اگر پوست مورد گزش حشراتي مانند زنبور قرار بگيرد و يا به هر دليلي دچار بريدگي و خراش شود، زغال فعال مي تواند درد را تسكين دهد و علائم آن را از روي پوست محو كند.

برخي عفونت ها نيز مي توانند توسط اين ماده ي مهم درمان شوند. براي اين منظور، بهتر است پودر زغال را با كمي آب مخلوط كرده و به صورت خمير در آوريد. سپس خمير را بر روي محل مورد نظر قرار دهيد.

خلاص كردن موها از شر سموم با زغال فعال

با قرار دادن زغال فعال بر روي موها مي توان آن ها از شر گرد و خاك و چربي اضافه خلاص كرد، درست مانند پوست. مي توان براي تقويت و بهبودي موها از شامپوهاي داراي زغال فعال استفاده كرد. در غير اين صورت مي توانيد در فواصل زماني مشخص در هنگام استحمام يك قاشق پودر زغال فعال را به شامپويتان اضافه كنيد. فقط به ياد داشته باشيد استفاده ي زياد از زغال ممكن است باعث خشكي بيش از حد موها شود.

روش استفاده از زغال فعال براي تقويت پوست و مو

حجيم ساختن موها

اگر موها آلودگي زيادي را حمل كنند، سبب خم شدن و بي حجم شدن شان مي شود. در حاليكه زغال فعال با زدودن آلودگي ها، علاه بر پاك سازي موها باعث حجيم شدن آن مي شود.

درمان پوست سر

شوره سر، قرمزي و خارش پوست سر چرب با زغال درمان مي شود. با مخلوط كردن كمي از اين ماده با شامپو، خود را از شر اين مشكلات نجات دهيد.

 

منبع: نمناك