سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

ترفندهاي خاص براي آرايش پوست گندمي

5 دوشنبه 25 آبان 1394
از آنجايي كه تفاوت رنگ پوست در نوع آرايش و رنگ آميزي آن حائز اهميت است و با تطابق آن با رنگ چشم هاي مختلف مي تواند در بهتر شدن آرايش و زيباترشدن كمك بيشتري كند.

از آنجايي كه تفاوت رنگ پوست در نوع آرايش و رنگ آميزي آن حائز اهميت است و با تطابق آن با رنگ چشم هاي مختلف مي تواند در بهتر شدن آرايش و زيباترشدن كمك بيشتري كند، با در نظر گرفتن رنگ پوست گندمي كه تن كرم و زرد در آن بيش از صورتي است و چشم قهوه اي به اين ترتيب آرايش خود را انجام دهيد:

۱. مرحله ي اول هر آرايش آماده سازي پوست و صاف و يكدست ساختن آن است كه در اينجا چون رنگ اصلي زير ساخت پوست شما كرم رنگ است پس به راحتي براي ساختن يك رنگ پوست ايده آل ابتدا حتما از يك ضد آفتاب مناسب كه بهتر است از نوع رنگي با شماره ي ۱ يا ۲ باشد استفاده كرده تا كمي تن صورتي و گلبهي را به پوست شما بيفزايد و پس از جذب كامل آن از كرم پودر يا پنكيك هايي كه به رنگ پوست اصلي شما نزديك است زده تا به رنگ متعادلي كه نه زياد زرد و نه زياد صورتي است برسيد.
۲. پس از يكدست سازي پوست و جذب كرم پودر يا پنكيك بر روي پوست اگر نياز به سايه زدن به ابرو و پر رنگ كردن آن باشد اين كار را هماهنگ با رنگ ابرو انجام داده و ابروها را جفت و يكدست كنيد و سپس با شانه ي ابرو آنها را به سمت بالا شانه كنيد.
۳. براي پوست هاي گندمي با رنگ چشم قهوه اي زدن سايه هاي كرم و طلايي بسيار روشن چهره را سرد و بي روح مي كند پس پيشنهاد ما براي سايه استفاده از سه رنگ زير است كه به چشمها جذابيت بيشتري مي بخشد:

الف: سايه ي نقره اي به تنهايي. يا پس از زدن سايه ي نقره اي براي زير ساختار رنگ هاي نيلي و آبي لاجوردي بر روي آن و در ادامه و گوشه ي چشم كه چشمان شما را با اين رنگ پوست بسيار جذاب و زيبا نشان خواهد داد.

ب: از رنگ هاي بژ به تنهايي براي سايه و به طور كامل در پشت پلك بكشيد. اين رنگ به تنهايي به چشمان قهوه اي با پوست گندمي جذابيت خاصي مي بخشد.

ج: گاهي هم مي توانيد در كنار سايه ي لاجوردي و نقره اي از مقدار كمي رنگهاي سرمه اي مات و يا بنفش نيز استفاده نماييد.

4. براي كشيدن خط چشم بهتر است ازخط چشم هاي پودري و سايه اي كه به رنگ خاكستري تيره است و يا مدادهاي مشكي مات و خشك استفاده نماييد و به شكل هاله اي كمرنگ در گوشه و لابه لاي پلك هاي بالا و در صورت درشتي چشم پلك هاي پايين نيز بكشيد و بهتر است با اين رنگ پوست از خط چشم مشكي بسيار براق و مايع استفاده نكنيد.

5. رژلب ها را نيز در صورت استفاده از سايه هاي بژ، بسيار مات و كمرنگ و در گروه كرم و شكلاتي انتخاب نماييد و در صورت استفاده از سايه هاي خاكستري و آبي لاجوردي از گروه بنفش و صورتي كه مي تواند هم بسيار كمرنگ و يا پر رنگ باشد.

6. رژگونه را بر حسب رژلب ها انتخاب كرده و حتما پس از پايان آرايش با پنكيك يا پودرهاي آرايشي آن ها را مات و محو نماييد.

 

منبع: بيتوته