سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

ترفندهاي آرايشي مخصوص به هر مدل چشم

5 يکشنبه 17 آبان 1394
دانستن حالت چشمانتان، به اندازه ي پيدا كردن يك سايه‌ي خوب براي پلك‌ها اهميت دارد! آشنايي با چگونگي استفاده از سايه و خط چشم هم در بكارگيري روش‌ها و تكنيك‌هاي متناسب با صورتتان موثر است.

دانستن حالت چشمانتان، به اندازه ي پيدا كردن يك سايه‌ي خوب براي پلك‌ها اهميت دارد! آشنايي با چگونگي استفاده از سايه و خط چشم هم در بكارگيري روش‌ها و تكنيك‌هاي متناسب با صورتتان موثر است. با اين ترفندها شما چشماني جذابتر پيدا خواهيد كرد!

چشم‌هاي گود

اين فرم از چشم ها، چشم هايي بزرگ و فرورفته اند كه باعث برجسته تر ديده شدن استخوان پيشاني مي‌شود. براي پشت پلك خود از سايه‌هايي به رنگ بژ يا رنگ‌هاي گرم مثل هلويي استفاده كنيد. سپس با مداد روشن در زير كمان ابرو، هايلايت ايجاد كنيد. به دليل اينكه انتهاي مژه‌ها ممكن است به پشت پلك برخورد كند، حتما از ريمل ضد آب براي جلوگيري از لك شدن پلكتان استفاده نماييد. 

چشم‌هاي آسيايي / تك پلكي

چشمان آسيايي، چشماني با پلك‌هايي صاف و تقريبا بدون چين هستند. در اين حالت، استخوان پيشاني كمتر در معرض ديد است. سعي كنيد با زدن سايه (تيره يا روشن) از بالا به پايين، به پلك‌هاي خود بعد بدهيد. در هنگام زدن سايه چشم، دقت كنيد كه تيره ترين رنگ سايه‌اي كه بكار مي‌بريد، نزديك خط چشم باشد، خنثي ترين رنگ در ميانه‌ي پلك و رنگ هاي براق را هم در قسمت بالايي بكار ببريد.” درضمن فر كردن مژه‌هايتان هم فراموش نشود! 

پلك هاي افتاده

از ويژگي هاي اين مدل از چشم ها وجود يك لايه اضافي پوست بالاي چين پلك است كه باعث مي شود پلك‌ها كوچكتر به نظر برسند. به منظور جلب توجه به قسمت بالايي از سايه‌هاي تيره در بالاي چين پلك استفاده كنيد. پلك بالايي خود را مداد بكشيد و درون چشم‌ها از خط چشم استفاده كنيد تا چشمانتان درشت‌تر به نظر برسد.

چشم هاي درشت، پلك‌هاي برآمده

چشمان درشت، پلك‌هاي برآمده از كاسه‌ي چشم دارند. خوشبختانه اين برآمدگي زمينه‌ي كار زيادي براي آرايش چشم به شما مي‌دهد. براي اينكه چشمان درشت و برآمده‌تان با چهره‌تان متناسب شود، در اطراف چشم‌ها از سايه‌ي تيره استفاده كنيد. رنگ هاي تيره هميشه به كاهش سايز و كوچكتر به نظر رسيدن كمك مي كند. آرايش دودي هم به اين مدل چشم‌ها خيلي مي‌آيد. براي كاهش ميزان بيشتري از فضا، پلك بالايي خود را خط چشم پهن بكشيد. 

چشم هاي رو به بالا

اين مدل از چشم تقريبا شبيه بادامي است كه گوشه خارجي آن متمايل به بالاست. پلك پايين در اين مدل از چشم ها بيشتر در معرض ديد است و بزرگتر از پلك بالا به نظر مي رسد. به منظور ايجاد تناسب بين دو پلك بالا و پايين از سايه‌ي تيره يا مداد در قسمت خارجي پلك پايين استفاده شود.

چشم هاي رو به پايين

برعكس آنچه در بالا ذكر شد، اين مدل از چشم در گوشه‌ي خارجي آن، متمايل به پايين است. اين مدل چشم بهترين حالت براي آرايش محبوب چشم گربه‌اي است! پلك بالايتان را خط چشم مايع بكشيد و آن را از گوشه چشم، به سمت بالا ادامه داده و يك زاويه ي ۴۵ درجه ايجاد كنيد. بدين صورت بين دو پلك خود تقارن ايجاد مي كنيد و جذاب تر هم به نظر خواهيد رسيد! 

چشم هاي نزديك به هم

در اين مدل از چشم‌ها فاصله‌ي بين دو چشم از اندازه‌ي يك كره‌ي چشم كمتر است. به منظور ايجاد فضا در گوشه‌هاي داخلي چشم، از سايه‌هاي روشن استفاده كنيد. از سايه‌هاي سفيد مات يا براق خنثي استفاده كنيد. براي اينكه توجه را به گوشه‌ي خارجي چشم معطوف كنيد، بيشتر ريمل بزنيد و از مژه هاي مصنوعي، مخصوصا در گوشه‌هاي خارجي چشمانتان استفاده كنيد. 

چشم هاي دور از هم

در اين مدل از چشم‌ها فاصله‌ي بين دو چشم از اندازه‌ي يك كره‌ي چشم بيشتر است. براي نزديك كردن چشم‌ها به يكديگر، داخل چشم‌ها را با مداد مشكي دور تا دور بكشيد و تا جايي كه امكان دارد تا مجراي اشك آن را امتداد دهيد. از برس ريمل براي ريمل زدن تك تك مژه هايتان استفاده كنيد.

 

منبع: بيتوته