سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

تبلیغات موبر

5 چهار شنبه 3 تير 1394
یکی از مسائل نسبتا مهمی که بسیاری از خانم ها و نیز تعداد کمتری از آقایان با آن سر و کار دارند، شیوه ی رهایی از شر موهای زائد بدن است.

یکی از مسائل نسبتا مهمی که بسیاری از خانم ها و نیز تعداد کمتری از آقایان با آن سر و کار دارند، شیوه ی رهایی از شر موهای زائد بدن است. معمولا تبلیغات زیادی هم در این زمینه در رسانه ها و مطبوعات به چشم می خورد؛ مواردی مانند لیزر در خانه یا اپیلاسیون با جلبک و گیاهان دریایی به عنوان راهکاری برای از بین بردن دائمی موهای زائد؛ اما باید دید این تبلیغات و ادعاها واقعا تا چه حد صحت دارد.

در مجموع می توان گفت ادعای واهی مبنی بر کم شدن دائمی موها با جلبک یا هر موجود دیگری مبنای علمی ندارد و این نوع ادعاها صرفا جنبه ی تبلیغاتی دارند. اپیلاسیون با جلبک یا گیاهان دریایی، همان اپیلاسیون با موم یا ماده ی غلیظ و چسبنده دیگر است که با کندن موها از ریشه، به طور طبیعی رشد آن ها را به تعویق می اندازد و جلبک در این میان نقش خاصی ندارد! یادتان باشد که برخی از تبلیغات تنها برای بالابردن ظاهری هزینه ها و اخذ پول بیشتر از مشتری ها هستند.
نکته ی بسیار مهم در زمینه ی لیزر موی زائد هم این است که برای این موضوع به متخصص پوست و مو مراجعه کنید و از مراجعه به کلینیک های لیزری که مسوول فنی آن متخصص پوست نیست پرهیز نمایید.


کاری از گروه محتوای سالم باش

کتاب مجموعه مباحث خواندنی پوست و مو زیبایی/ دکتر بهروز باریک بین / ناشر: تیمورزاده/ ص173