سالم باشیم

تارت ميوه

5 يکشنبه 1 آذر 1394
تارت نوعي شيريني است كه معمولاً از مواد پركننده براي پوشش آن استفاده مي‌شود. در اين دستور طرز تهيه تارت ميوه را براي شما آماده كرده ايم.

مواد لازم براي 6 نفر

آرد سبوس دار/ يك و يك دوم پيمانه سرپر (165 گرم)

كره ي كم چرب/ يك سوم پيمانه (50 گرم)

آب/ 3 قاشق غذاخوري

آب سيب يا گلابي/ 1 قاشق غذاخوري

سيب/ 1 عدد متوسط

پرتقال/ 2 عدد بزرگ

كيوي/ 3 عدد متوسط

ماست چكيده پاستوريزه/ 300 ميلي ليتر

بادام پرك بوداده/ 1 قاشق غذاخوري

روش تهيه:

ابتدا فر را با حرارت 175 درجه ي سانتي گراد يا 350 درجه ي فارنهايت تنظيم و روشن كنيد. آرد را به همراه كره و آب مالش دهيد تا به شكل خمير درآيد. خمير فراهم شده را در يك ظرف گرد به قطر 20 سانتي متر پهن نماييد؛ آنگاه با چنگال روي خمير را سوراخ كنيد و اطراف خمير را با انگشت كمي حالت دهيد، سپس آن را با كاغذ آلومينيومي بپوشانيد و به مدت 15 دقيقه در فر قرار دهيد تا كمي بپزد.

اكنون كاغذ آلومينيومي را برداريد و 10 دقيقه ي ديگر در فر قرار دهيد روي آن كمي برشته شود. ظرف حاوي تارت را از فر خارج كنيد ولي فر همواره روشن بماند.

آب سيب يا آب گلابي را روي تارت پخته شده بريزيد؛ سپس سيب، پرتقال و كيوي را برش دهيد و با سليقه ي خود روي تارت بچينيد. حال، كاغذ آلومينيومي را روي تارت حاوي ميوه قرار دهيد و به مدت 20 دقيقه در داخل فر بگذاريد تا ميوه ها كمي پزد.

ظرف را از فر خارج كنيد تا تارت در دماي اتاق كمي خنك شود. سپس بادام را روي حرارت ملايم كمي تفت دهيد تا قهواه اي رنگ شود. ماست را كمي با چنگال بزنيد و به طور كامل روي سطح دسر پخش نماييد و روي ماست را با بادام بوداده شده تزيين نماييد.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب تغذيه و ديابت/ تحريريه مجله دنياي تغذيه، زير نظر دكتر احمدرضا درستي/ ناشر: دنياي تغذيه/ ص 83