سالم باشیم

فشار خون

خانه/فشار خون

تاثیر نمک بر افزایش فشار خون

5 چهار شنبه 26 فروردين 1394
مصرف نمک یا همان کلرید سدیم سبب افزایش فشارخون می شود. این تأثیر به سبب وجود یون سدیم در نمک است که حدود نیمی از وزن نمک را اشغال نموده است.

مصرف نمک یا همان کلرید سدیم سبب افزایش فشارخون می شود. این تأثیر به سبب وجود یون سدیم در نمک است که حدود نیمی از وزن نمک را اشغال نموده است.

افراد مختلف را در رابطه با نمک می توان به دو دسته ی حساس و غیر حساس به نمک تقسیم کرد. حساسیت افراد به نمک از فردی به فرد دیگر فرق می کند. ارتباط بین نمک و فشارخون در افراد حساس به نمک مستقیم است. این افراد هر چه نمک بیشتری مصرف کنند، فشارخون شان بالاتر می رود.

محدود کردن مصرف نمک برای افرادی که حساس به نمک اند باعث کاهش فشارخون شان می گردد ولی روی بقیه ی افراد تأثیری ندارد. با توجه به این که تشخیص این که فردی حساس به نمک است یا نه، بسیار سخت یا غیر ممکن است، بنابراین به تمام افراد توصیه می شود بیشتر از مقدار لازم، نمک نخورند.

در افراد سال خورده دیده شده است که کاهش مصرف نمک سبب کاهش سکته ی مغزی می شود. یکی دیگر از ضررهای مصرف بیش از حد نمک، کاهش استحکام استخوان ها است، زیرا سدیم اضافی در رژیم غذایی سبب دفع کلسیم می شود.

نمک بیش از حد ممکن است به قلب ضعیف استرس وارد کند یا مشکلات کلیه را بدتر کند. هم چنین برخی تحقیقات رابطه ایی بین مصرف نمک زیاد و افزایش سرطان معده در آسیایی ها نشان داده اند. به علت تمام دلایل فوق کم کردن مصرف نمک عاقلانه به نظر می رسد.


کاری از گروه محتوای سالم باش

کتاب فشارخون، پیشگیری و درمان/ دکتر محمد صادق کرمانی/ ناشر: یاس زهرا/ ص42