سالم باشیم

تغذیه و رژیم

خانه/تغذیه و رژیم

تاثير پياز بر سلامت بدن

5 يکشنبه 2 خرداد 1395
مصرف پياز يكي از مهمترين راههاي معالجه طبيعي بسياري از بيماري هاي ميكروبي محسوب مي شود. در واحد زمان، پياز هم غذا و هم دوا است.

پياز لوزالمعده را تحريك به ترشح مقدار بيشتري انسولين مي كند. كبد را وادار مي سازد كه متابوليسم موثري در قبال گلوكز به كار بندد و تاحدي قند خون را مي تواند پايين آورد. لذا اين ماده غذايي يكي از مواد غذايي موثر در كاهش اثرات سوء بيماري قند مي باشد. اگر به سلامتي خود علاقمنديد بيشتر پياز بخوريد. پياز يكي از پرمصرف ترين سبزي هاست و بدون آن غذاها طعم و عطر لازم را ندارند، پياز جادوي سلامتي را در خود نهفته دارد.

مصرف پياز يكي از مهمترين راههاي معالجه طبيعي بسياري از بيماري هاي ميكروبي محسوب مي شود. در واحد زمان، پياز هم غذا و هم دوا است. بوي بد دهان را از بين برده و ضعف و بد كار كردن معده را درمان مي كند. خستگي و تب را برطرف مي كند. پياز لثه را محكم و ذات الريه را درمان مي كند. افرادي كه پياز مي خورند كمتر به سرماخوردگي دچار مي شوند و درصورت مبتلا شدن گرفتگي بيني و تنگي نفس را درمان مي كند. به اين صورت كه يك پياز را رنده كرده و بيني را نزديك رنده ببريم و نفس عميق بكشيم، راه بيني باز و تنگي نفس درمان مي گردد.

 

تاثير مصرف پياز بر بهداشت دندان ها و لثه

مصرف پياز مي تواند به بهداشت دندان ها و لثه كمك كند. سولفيد پياز طعم و بوي خاصي را ايجاد مي كند كه با باكتري استرپتوكوك كه از عوامل كرم خوردگي دندان است، مبارزه مي كند.

خواص پياز:

1. پياز بيماري را از انسان دور مي سازد.

2. مصرف پياز خام براي رفع ناراحتي حاصل از آشاميدن آب هاي مختلف هنگام مسافرت و جلوگيري از ناراحتي هاي ناشي از هواي آلوده، مفيد است.

3. پياز خام براي پوست، كليه ها، مثانه و موهاي سر مفيد است.

4. پياز پخته، ملين است و براي كساني كه روده هاي ضعيفي دارند، غذاي مناسبي است.

5. پياز نيز مانند سير خاصيت ضدعفوني دارد.

6. خوردن سه پر پياز خام در روز خستگي شما را برطرف مي كند.

7. پياز براي كودكان كم رشد و پيرمردان ضعيف مفيد است.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب درمان طبيعي با ميوه ها و سبزيجات/ مهين مختاري كرچگاني و مهندس كوشيار مختاري/ ناشر: علم كشاورزي ايران/ ص6