سالم باشیم

سلامت پوست

خانه/سلامت پوست

تاثير توت فرنگي بر زيبايي

5 شنبه 26 دي 1394
اين دانه هاي لذيذ منبع مهم ويتامي C هستند كه يكي از مهم ترين مواد غذايي براي حفظ پوستي سالم است

اين دانه هاي لذيذ منبع مهم ويتامين C هستند كه يكي از مهم ترين مواد غذايي براي حفظ پوستي سالم است. اين ويتامين براي ساختمان كلاژن بسيار ضروري و مهم است. كلاژن باعث نرمي و انعطاف پذيري پوست مي شود و از آويزان شدن پوست بر اثر پيري جلوگيري مي كند.

ويتامين C از پاره شدن مويرگ هاي ريز سطح پوست جلوگيري مي كند و بهبودي زخم ها را تسريع مي بخشد. توت فرنگي بخصوص براي افرادي كه از جوش هاي غرور جواني رنج مي برند توصيه شده است. زيرا ويتامينC تميز كننده دستگاه گوارش است و كمك مي كند بدن از وجود هرگونه سمي كه باعث بروز جوش مي شود، خلاص گردد. توت فرنگي همچنين سرشار از پتاسيم است كه به تنظيم آب بدن كمك مي كند و موجب مرطوب نگهداشتن پوست و تغذيه ناخن ها و غدد مو مي شود.

 

مصرف دارويي: پماد توت فرنگي

اين پماد براي لايه برداري، تقويت و روشن تر كردن قسمت هايي از پوست كه تيره يا بي رنگ شده اند سودمند است. اسيدهاي طبيعي و روغن گياهي موجود در اين پماد باعث درخشندگي پوست شما مي شود.

مواد لازم:

250 گرم توت فرنگي

50 ميلي ليتر ماست

1قاشق چايخوري گليسيرين

2قاشق چايخوري عسل طبيعي

1قاشق چايخوري روغن كرچك

200 گرم نمك دريا

75 گرم روغن بادام

5قطره روغن گل سرخ

5قطره روغن چوب صندل

3قطره روغن گل شمعداني

اين مواد را با مخلوط كن باهم مخلوط كرده و خوب هم بزنيد، مواد مخلوط شده را براي 30 دقيقه در جايي بگذاريد. حمام كنيد تا بدنتان كاملا خيس شود، مخلوط را به قسمت هاي مورد نظر بماليد و بعد از 5 دقيقه خود را كاملا بشوييد و بعد از شستشو و خشك شدن خود را با يك مرطوب كننده خوب كاملا مرطوب كنيد.

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب زيبايي به روش طبيعي/ چارمين يابسلي/ مترجم: بهناز پياده/ ناشر: شباهنگ/ ص 42