سالم باشیم

فشار خون

خانه/فشار خون

تأثير سبزي ها بر كنترل فشار خون

5 دوشنبه 25 آبان 1394
اگر از مشكلاتي نظير فشار خون بالا، اختلال در چربي‌هاي خون، بالا بودن قندخون، چاقي و... رنج مي ‌بريد و تا به حال به تركيب مواد غذايي كه استفاده كرده‌ايد، توجه نداشته‌ ايد، علت را در همين امر جست ‌‌وجو كنيد

اگر از مشكلاتي نظير فشار خون بالا، اختلال در چربي‌هاي خون، بالا بودن قندخون، چاقي  و... رنج مي ‌بريد و تا به حال به تركيب مواد غذايي كه استفاده كرده‌ايد، توجه نداشته‌ ايد، علت را در همين امر جست ‌‌وجو كنيد و به عنوان يك اصل، ابتدا به تهيه ي جدولي بپردازيد كه نشانگر مواد غذايي باشد كه در روز قبل مصرف كرده‌ايد.

سپس با نگاهي به الگوي تغذيه اي سالمي كه در پايان به آن خواهيم پرداخت، مشخص كنيد كه كدام موارد، موارد تخطي شما از يك رژيم غذايي سالم و مناسب بوده است.

اهداف تغذيه‌اي براي بهبود افراد مبتلا به فشار خون بالا:

1. كاهش دريافت سديم و چربي‌ها

2. افزايش دريافت پتاسيم و ساير مواد معدني مفيد

3. كاهش مصرف دخانيات 

4. تشويق به رعايت عادات بهداشتي در خوردن غذا و تبعيت از رژيم غذايي متعادل

در واقع ويتامين‌هاي متعددي نيز وجود دارند كه وجود آن ها، براي تنظيم فشار خون و پيشگيري از بيماري‌هاي قلب و عروق بسيار كارآمد است. علاوه بر ويتامين‌ها، مواد معدني و‌  آنتي‌اكسيدان‌هاو همچنين بيوفلاوونوئيدها نيز در اين زمينه نقش دارند كه عبارتند از:

ويتامينE ، كولين، منيزيم، سلنيم، بتاكاروتن، ويتامين C  و...

بعد از بحث ويتامين‌ها و مواد معدني، پرداخت جزيي ‌تر به برخي مواد غذايي كه از اهميت ويژه‌‌اي در تعديل چربي‌ها و فشار خون دارند، خالي از فايده نخواهد بود، زيرا اغلب داروهاي فشارخون از طريق غيرمستقيم اثر كرده و غالباً ممكن است عوارض جانبي ناراحت ‌كننده‌اي نظير سرگيجه، ناتواني جنسي، ضعف و خستگي مفرط و بي ‌نظمي ضربان قلب و... ايجاد كنند. در عوض برخي مواد غذايي وجود دارند كه مي‌‌ توانند بدون ايجاد عوارض جانبي، باعث كاهش فشار خون بالا شوند. 

كرفس

دكتر اليوت در جريان پژوهش‌هايي دريافته است كه در  كرفس،  تركيب شيميايي با نام " فتاليد " وجود دارد كه روي عضلات نرم رگ‌هاي خوني اثر كرده و آن را گشاد مي ‌كند و از اين طريق به شكل مستقيم و ساده در كاهش فشار خون، تأثير دارد. 

پياز

پياز حاوي ماده‌اي به نام آدنوزين است. در ضمن داراي تركيبات آنتي اكسيداني بوده كه در انواع تيره ي آن مقدار بيشتري موجود است.

در اصل پياز را عامل مؤثري در پايين آوردن كلسترول و فشار خون و كاهش لخته شدن خوندر سرخرگ‌هاي قلب مي ‌دانند كه از اين لحاظ، تأثيري شبيه به آسپرين دارد. 

سير

سيرقادر به تعديل فشار خون است ، با خوردن 600 ميلي ‌گرم سير، ميزان كاهش فشار خون از 5 تا 10 درجه است. 

شنبليله

گرد تخم شنبليله ي آسياب شده، كلسترول خونرا پايين مي‌ آورد و به دنبال آن، منجر به كاهش فشار خون خواهد شد.

ماده ي ژله ‌اي به نام " گالاكتومان" كه از انواع فيبر محلول در آب است، در تخم شنبليله وجود دارد. اين ماده به اسيدهاي صفراوي متصل شده و موجب كاهش كلسترول خون، حتي در حد تأثير داروهاي شيميايي مي ‌شود. 

تره فرنگي

تره ‌فرنگي، پيازچه، ترب و... به دليل دارا بودن فيبرهاي غذايي و ويتامين‌هاي گوناگون نظير ويتامين‌هاي گروه B و C ، همچنين گوگرد و موادي نظير سلولز و ازت خواص ضد عفوني‌ كنندگي داشته و در كنار آن قادر به كاهش فشار و چربي‌هاي خون هستند. 

گوجه فرنگي

 گوجه فرنگيداراي ويتامين‌هاي اساسي مانند ويتامين C، ويتامينAو... است. لازم است كه تمام گوجه فرنگي خورده شود(يعني پوست، تخم و گوشت آن) تا اثرات مفيد آن نمايان شود. در واقع آب گوجه فرنگي "خون گياهي" ناميده مي ‌شود و براي پايين آوردن فشار خون (البته بدون افزودن نمك) از آن استفاده مي ‌كنند 

چاي سبز

 چاي سبز سرشار از ويتامين‌ها و مواد معدني بسياري از جمله: پتاسيم، فسفر، منيزيم، كلسيم و... است.

هر فنجان چاي حدود 2/0 ميلي‌ گرم فلوئور دارد كه در چاي سبز از ديگر گونه‌هاي چاي بيشتر است. وجود اين مواد مغذي در چاي سبز، آن را ماده ي مناسبي براي تعديل فشار خون كرده است. علاوه بر آن به حفظ سلامت اعصاب و عروق نيز كمك مي‌ كند.

 

منبع: تبيان