سالم باشیم

زناشویی

خانه/زناشویی

بيماري هاي پوستي دوران بارداري

5 يکشنبه 6 تير 1395
اين عارضه به شكل برجستگي قرمز رنگ به اندازه سر سنجاق كه داراي يك قسمت مركزي است و از اطراف آن عروق خوني متسع به شكل شعاعي خارج مي شود.

آنژيو عنكبوتي

اين عارضه به شكل برجستگي قرمز رنگ به اندازه سر سنجاق كه داراي يك قسمت مركزي است و از اطراف آن عروق خوني متسع و به شكل شعاعي خارج مي شود.

قرمزي كف دست:

در 40درصد زنان سفيد پوست و 30درصد زنان تيره پوست باردار ديده مي شود كه ممكن است به صورت نقطه نقطه هاي منتشر در تمام كف دست باشد و يا فقط در برجستگي هاي كف دست ظاهر شود.

خارش حاملگي:

حدود 20درصد زنان باردار به درجاتي دچار خارش مي شوند كه در اكثر موارد ناشي از يك بيماري شناخته شده نظير كهير، اگزما، حساسيت هاي دارويي و يا ابتلا به عفونت هاي انگلي نظير گال است.

كهير در حاملكي:

اين اختلال كه در 5درصد تمام حاملگي ها بروز مي كند، به صورت پيدايش ضايعات كهيري است كه در سه ماهه سوم حاملگي ظاهر مي شوند. اين بيماري عموما در بارداري اول بروز مي كند و به ندرت در حاملگي هاي بعدي تكرار مي شود و چنانچه عود داشته باشد شدت آن كمتر است. علت بيماري دقيقا معلوم نيست و به افزايش غير طبيعي وزن در مادر و جنين نسبت داده شده است.

لثه ها:

حدود 80درصد زنان باردار دچار قرمزي و تورم لثه ها مي شوند كه مخصوصا اگر بهداشت دهان خوب نباشد مي تواند دردناك و به زخمي شدن آنها منجر شود.

 

 

كاري از گروه محتواي سالم باش

كتاب تشخيص به موقع بيماري هاي پوست، صورت و مو/ بهزاد خراد/ ناشر: زرقلم/ ص: 40