سالم باشیم

تناسب اندام

خانه/تناسب اندام

برای درمان چاقی طب سنتی پیشنهادی دارد

5 دوشنبه 29 تير 1394
کاهش وزن در صورت رعایت اصول آن بسیار خوب است و گام بزرگی در جهت ارتقای سلامتی محسوب می شود.
کاهش وزن در صورت رعایت اصول آن بسیار خوب است و گام بزرگی در جهت ارتقای سلامتی محسوب می شود. اما همیشه اوضاع به اندازه ای که تصور می کنید خوب پیش نمی رود بخصوص زمانی که رژیم های سخت را انتخاب کرده باشید.
توجه: در دوران حاملگی و دوران شیردهی، رژیم لاغری ممنوع است.
1. روزه شرعی بگیرید، لااقل هفته ای دو مرتبه (دوشنبه ها، پنجشنبه ها)، توجه حتما سحری و افطاری بخورید.
2. به مدت 40 روز، هر روز به مقدار نیم گرم نخود لاک (یک نوع گیاه است) با یک قاشق غذا خوری سرکه طبیعی بنوشید، بدن را خیلی لاغر می کند (حامله و بچه شیر ده نباشید.)
3. ناهار را ترک کنید، پروفسور سمیعی جراح 80 ساله معروف جهان علت پرانرژی بودنش را ترک نهار می داند که 20 سال آنرا ترک کرده است.
برای اینکه عادت کنید ناهار نخورید ناشتا کمی مویز و سیب بخورید و صبحانه را حدود ساعت 10 بخورید و نهار نخورید و حداکثر چند لقمه غذای گرم بخورید و شام را اول شب بخورید.
4. خوردن عرق زیره سیاه در مورد لاغری مؤثر است اما زیاد نباید خورد زیرا پوست را بد رنگ می کند و چهره را زشت می کند.
5. علل اشتهای زیاد را کشف کنید به طور مثال سندرم پیش از قاعدگی (70% باعث اشتهای زیاد در خانم ها می شود)، کمبود سرتونین، سندرم پلی کیستیک (در خانم ها) ، پارکینسون (میل به خوردن شیرینی جات)، هیپو گلیسمی (کاهش قند یا همان گلوکز خون که میل به خوردن شیرینی جات را افزایش می دهد)، میگرن، کاهش پروتئین (کم خوردن گوشت)، بیخوابی، حالت عصبی.

برای درمان پر اشتهایی کاذب:

قبل از غذا و بین غذا و بعد از غذا چند عدد خرما و چند برگ کاهو بدون سس بخورید.
درمان میل زیاد به شیرینی: 40 روز، بعد از هر غذا یک قاشق چایخوری سیاهدانه بخورید (منع مصرف در حاملگی).
پرخوری و اشتهای کاذب به دلیل سردی معده می باشد، میوه های خام و سرد و تر را مصرف نکنید. عرق انیسون و دم کرده زنجبیل را هفته ای سه بار میل کنید.

اینها را استفاده نکنید:

ترش مزه ها، صرف غذا هنگام تماشای تلوزیون، جویدن آدامس، نوشابه های رژیمی، لواشک، سس ها، خیار شور و شور، ادویه جات، آنتی بیوتیک ها.

کاری از گروه محتوای سالم باش

کتاب بیماری های گوارشی 1 / سمیه ملک پور/ ناشر: گوهرماندگار/ ص52