سالم باشیم

سلامت ناخن

خانه/سلامت ناخن

براي درمان ناخن هاي زرد چه كنيم؟

5 پنج شنبه 30 مهر 1394
يكي ازمهم ترين دليل بوجود آمدن ناخن‌هاي زرد باكتري هاي قارچي است. با بدتر شدن اوضاع باكتري بستر ناخن امكان دارد به عقب برده شود و ناخن‌ها كلفت شده و فرو ريخته شود.

يكي ازمهم ترين دليل بوجود آمدن ناخن‌هاي زرد باكتري هاي قارچي است. با بدتر شدن اوضاع باكتري بستر ناخن امكان دارد به عقب برده  شود و ناخن‌ها كلفت شده و فرو ريخته شود.

در موارد كمياب، ناخن‌هاي زرد مي‌تواند علائم يك ناخوشي جدي مانند بيماري تيروئيد شديد، بيماري ريه، ديابت يا پسوريازيس باشد. 

روغن درخت چاي

براي اينكه ناخن‌هايتان در بلند مدت سالم و تميز بنظر برسند، از اين ضد عفوني كننده‌ي طبيعي روي ناخن‌ها و پايه‌ي ناخن‌هايتان استفاده نماييد، كه مي‌تواند پس از استفاده‌ي عادي به مدت دو تا سه ماه، زردي ناخن و حتي عفونت آن را برطرف كند. 

استفاده از اين روغن حتي مي‌تواند ناخن‌هاي شما را از زرد شدن براي نخستين بار نيز جلوگيري كند.

جوش شيرين

جوش شيرين را با كمي‌آب مخلوط نماييد – ماده‌ي خمير شكلي بدست مي‌آيد – ناخن‌هايتان را چند دقيقه‌اي در آن فرو ببريد. دقيقا به همان شكل كه جوش شيرين مي‌‌تواند لكه‌هاي سينك ظرف شوييتان را از بين ببرد، خواهد توانست ناخن‌هاي شما را هم از رنگ زردي كه گرفته اند خارج كند!

آبليمو

به عنوان يك راه درماني طبيعي واقعي، يك ليموترش را برش بزنيد و ناخن انگشتانتان را به آن بچسبانيد. اسيد درون اين ميوه، مي تواند بطور طبيعي ناخن‌هاي شما را سفيد كند. 

گاهي زرد شدن رنگ ناخن‌ها به دليل كمبود روي در بدن شماست. استفاده از قرص‌هاي مكمل روي و جبران اين ماده معدني در بدن شما باعث از بين رفتن لكه‌هاي زرد روي ناخنتان مي‌شود كه البته بهتر است با تجويز پزشك مصرف شود.

 

منبع: دكتر سلام