سالم باشیم

آرایشی

خانه/آرایشی

با روغن نارگيل زيبا شويد!

5 پنج شنبه 12 آذر 1394
كمي روغن نارگيل را به جاي انواع كرم مو استفاده كنيد. اين روغن بدون ايجاد زبري، سفتي و احساس سنگيني موها را در هر حالتي كه مي‌خواهيد نگه مي‌دارد.

سال‌هاست كه مردم به نارگيل و روغن نارگيل علاقمند شده‌اند. روغني كه عصاره خود نارگيل است يك روغن كاملاً طبيعي است كه اگر خالص باشد هيچ كدام از اثرات نامطلوب مواد شيميايي را نخواهد داشت.

براي خلوص بيشتر حتي روغن‌هاي نارگيل ارگانيك نيز وجود دارند كه خيالتان را از هر نظر درباره اثرات نامطلوب آن راحت مي‌كنند. روغن نارگيل اصلاً ماده گران قيمتي نيست و يك شيشه از آن تا ماه‌ها بدون اينكه خراب شود برايتان دوام مي‌آورد، روغن نارگيل را براي ماندگاري بيشتر در جاي خنك نگهداري كنيد. بسياري از عطاري‌ها روغن نارگيل خالص را مي‌فروشند.

پاك كردن آرايش با روغن نارگيل

بسياري از محصولات تجاري پاك كننده آرايش حاوي الكل فراوان، پتروليوم و پارابن و كارسينوژن هستند كه اين مواد باعث حساسيت و آسيب پوست مي‌شوند.  اين مواد حتي مي‌توانند اختلالات هورموني ايجاد كنند. يك پنبه آرايشي را به روغن نارگيل آغشته كنيد و روي پوست بكشيد و آرام پاك كنيد. اگر از محصولات آرايشي ضد آب استفاده كرده‌ايد اجازه بدهيد كمي روغن نارگيل روي پوستتان بماند و سپس آن را به راحتي پاك كنيد.

روغن نارگيل نرم كننده پوست

اين روغن يكي از بهترين نرم كننده‌ها و رطوبت رسان هاي طبيعي پوست است. بعد از شستشوي پوست به راحتي كمي از روغن را روي پوستتان ماساژ بدهيد. هر بخشي از پوست كه خشكي بيشتر دارد زمان بيشتري ماساژ بدهيد تا خوب جذب شود. روغن نارگيل راحت‌تر و بيشتر از هر لوسيون ديگري جذب پوست مي‌شود. اگر استفاده از آن را بيشتر كنيد متوجه لطافت و شفافيت پوست‌تان مي‌شويد.

نرم‌كننده و حالت دهنده عميق مو

خشكي و وز شدن موها را با قدرت روغن نارگيل از بين ببريد.  موها را با روغن نارگيل كاملاً بپوشانيد و ۳۰ دقيقه صبر كنيد. روغن كاملاً پوست سر و تارهاي مو را  رطوبت رساني مي‌كند و درخشندگي و نرمي و لطافت ويژه‌اي به موها مي‌دهد و اين روغن همچنين مانع از دست رفتن پروتئين مو بر اثر شستشو مي‌شود. بعد از ۳۰ دقيقه موها را با شامپو بشوييد و آب كشي كنيد.

نارگيل، لايه‌بردار پوست

با تركيب روغن نارگيل و نمك دريايي اسكراب مخصوص خودتان را تهيه كنيد. نمك لايه‌هاي مرده پوست را بر مي‌دارد و روغن نارگيل مانند يك صابون عمل مي‌كند و پوست را نرم مي‌كند. اين روغن باعث مي‌شود مدت‌ها بعد از شستشو هم پوستتان مرطوب بماند. اين اسكراب ساده را يك بار امتحان كنيد.

درمان لب‌هاي خشك

ويژگي نرم‌ كنندگي و رطوبت رساني روغن نارگيل از آن يك كرم ساده اما فوق العاده براي درمان خشكي و ترك لب‌ها مي‌سازد. كمي روغن نارگيل را روي لب‌ها بماليد و صبر كنيد تا در معرض هواي اتاق خشك شود. هميشه مي‌توانيد كمي از روغن نارگيل را براي استفاده روي لب‌ها همراه داشته باشيد.

التيام پوست بعد از مانيكور

در مانيكور و پديكور ممكن است مواد روي ناخن يا اطراف آن استفاده شود كه باعث التهاب، حساسيت و قرمزي پوست دور ناخن شود. روغن نارگيل يك عصاره شفا بخش طبيعي براي برطرف كردن اين التهاب‌هاست. اين روغن براي ريشه‌ها و پوسته‌هاي اطراف ناخن هم مفيد است. بعد از مانيكور يا پديكور كمي روغن نارگيل به دست‌هايتان بماليد تا درد و التهاب آن آرام بگيرد.

حالت دهنده مو

كمي روغن نارگيل را به جاي انواع كرم مو استفاده كنيد. اين روغن بدون ايجاد زبري،  سفتي و احساس سنگيني موها را در هر حالتي كه مي‌خواهيد نگه مي‌دارد.

دندان‌هاي زيبا

روغن نارگيل يك محصول آنتي باكتريال و ضد عفوني كننده است و براي سلامت دهان و دندان‌ها هم فوق العاده مفيد است. دهان خوشبو مي‌خواهيد كمي روغن را روي زبانتان نگه داريد تا همه اسيدها و باكتري‌ها را از روي زبانتان پاك كند. اين روغن براي سفيد كردن دندان ‌هم بسيار مفيد است.

 

منبع: برترين ها